Brązowy medal duetu Adrian Duszak i Marek Pokwap w teqballu na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaInneBrązowy medal duetu Adrian Duszak i Marek Pokwap w teqballu na Igrzyskach...

Polacy Adrian Duszak i Marek Pokwap nawiązali do sukcesu swoich koleżanek i również stanęli na podium gry podwójnej w teqballu podczas Igrzysk Europejskich. Zarówno dla jednego, jak i drugiego to drugi medal wywalczony na tych zawodach. W małym finale biało-czerwoni po zaciętym boju w trzech setach pokonali Rumunów Apora Gyoergydeaka i Szabolcsa Ilyesa. Wcześniej w półfinale w meczu rozgrywanym na raty musieli uznać wyższość pary z Węgier, która następnie sięgnęła po złoto. 

Rywalizacja rozłożona na dwa dni 

Zmagania deblistów w teqballu zaplanowano w całości na sobotę 1 lipca. Niestety trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie całego turnieju i ten rozłożono na dwa dni. Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania od fazy grupowej. W niej na początek pokonali 2:0 Austriaków Benedikta H-Wellenhofa i Daniela Neuholda. Drugi mecz grupowy to zwycięstwo 2:0 z Ukraińcami Olegiem Usyczenko i Dmytro Szewczukiem. Dzięki temu Marek Pokwap i Adrian Duszak awansowali do ćwierćfinału. 

Ćwierćfinał to niezwykle emocjonujący bój z Francuzami Hugo Rabeuxem i Lionelem Beyerem. Sytuacja w tym meczu zmieniała się bardzo często. Pierwszego seta wygrali 12:10 Polacy, choć długo w nim przegrywali. Druga partia padła łupem Francuzów i o awansie do półfinału decydowała trzecia partia. W niej na przewagi 13:11 wygrali biało-czerwoni i to oni awansowali do półfinału. Półfinał rozgrywano dwa dni. W sobotni wieczór lepiej zaczęli Węgrzy, jednak deszcz uniemożliwił kontynuację spotkania. Ostatecznie rozegrano je od początku w niedzielę do południa. W nim w trzech setach lepsi byli Węgrzy i to oni grali o złoto. Polakom pozostała walka o brązowy medal. 

Wygrany mecz o brązowy medal 

Biało-czerwoni o brąz walczyli z groźnymi Rumunami Aporem Gyoergydeakem i Szabolcsem Ilyesem. Pierwszy set to prawdziwy popis Polaków, którzy wygrali 12:1. W drugim secie lepiej grali rywale i to oni zwyciężyli 12:8. Na szczęście trzecia partia to zwycięstwo Polaków 12:10, dzięki czemu to Adrian Duszak i Marek Pokwap mogą cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu Igrzysk Europejskich w deblu. Złoty medal wywalczyli Węgrzy Csaba Banyik i Balazs Katz, którzy w finale 2:1 pokonali drużynę z Serbii. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....