STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal duetu Adrian Duszak i Marek Pokwap w teqballu na Igrzyskach Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneBrązowy medal duetu Adrian Duszak i Marek Pokwap w teqballu na Igrzyskach...

Polacy Adrian Duszak i Marek Pokwap nawiązali do sukcesu swoich koleżanek i również stanęli na podium gry podwójnej w teqballu podczas Igrzysk Europejskich. Zarówno dla jednego, jak i drugiego to drugi medal wywalczony na tych zawodach. W małym finale biało-czerwoni po zaciętym boju w trzech setach pokonali Rumunów Apora Gyoergydeaka i Szabolcsa Ilyesa. Wcześniej w półfinale w meczu rozgrywanym na raty musieli uznać wyższość pary z Węgier, która następnie sięgnęła po złoto. 

Rywalizacja rozłożona na dwa dni 

Zmagania deblistów w teqballu zaplanowano w całości na sobotę 1 lipca. Niestety trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie całego turnieju i ten rozłożono na dwa dni. Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania od fazy grupowej. W niej na początek pokonali 2:0 Austriaków Benedikta H-Wellenhofa i Daniela Neuholda. Drugi mecz grupowy to zwycięstwo 2:0 z Ukraińcami Olegiem Usyczenko i Dmytro Szewczukiem. Dzięki temu Marek Pokwap i Adrian Duszak awansowali do ćwierćfinału. 

Ćwierćfinał to niezwykle emocjonujący bój z Francuzami Hugo Rabeuxem i Lionelem Beyerem. Sytuacja w tym meczu zmieniała się bardzo często. Pierwszego seta wygrali 12:10 Polacy, choć długo w nim przegrywali. Druga partia padła łupem Francuzów i o awansie do półfinału decydowała trzecia partia. W niej na przewagi 13:11 wygrali biało-czerwoni i to oni awansowali do półfinału. Półfinał rozgrywano dwa dni. W sobotni wieczór lepiej zaczęli Węgrzy, jednak deszcz uniemożliwił kontynuację spotkania. Ostatecznie rozegrano je od początku w niedzielę do południa. W nim w trzech setach lepsi byli Węgrzy i to oni grali o złoto. Polakom pozostała walka o brązowy medal. 

Wygrany mecz o brązowy medal 

Biało-czerwoni o brąz walczyli z groźnymi Rumunami Aporem Gyoergydeakem i Szabolcsem Ilyesem. Pierwszy set to prawdziwy popis Polaków, którzy wygrali 12:1. W drugim secie lepiej grali rywale i to oni zwyciężyli 12:8. Na szczęście trzecia partia to zwycięstwo Polaków 12:10, dzięki czemu to Adrian Duszak i Marek Pokwap mogą cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu Igrzysk Europejskich w deblu. Złoty medal wywalczyli Węgrzy Csaba Banyik i Balazs Katz, którzy w finale 2:1 pokonali drużynę z Serbii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...