Cztery kolejne medale biało-czerwonych w Pucharze Świata w kajakarstwie

Strona głównaInneCztery kolejne medale biało-czerwonych w Pucharze Świata w kajakarstwie

W sobotę reprezentanci Polski w kajakarstwie wywalczyli cztery kolejne medale Pucharu Świata w Szeged. To premierowa odsłona cyklu w tym sezonie. Wśród tych medali znajduje się brąz Wiktora Głazunowa w olimpijskiej konkurencji C1 1000 metrów. Ponadto na podium stawali: Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski w C2 1000 metrów oraz Justyna Iskrzycka i Anna Puławska w K1 1000 metrów.

Głazunow trzeci w konkurencji olimpijskiej

Już w kwalifikacjach Wiktor Głazunow spisał się z dobrej strony i bez problemu awansował do wielkiego finału. Reprezentant Polski rywalizował w konkurencji C1 1000 metrów mężczyzn. W wielkim finale zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Pierwsze miejsce zajął Rumun Catalin Chirila. Przed Wiktorem Głazunowem finiszował jeszcze Niemiec Conrad Scheibner. W tej konkurencji oglądaliśmy jeszcze Łukasza Witkowskiego, który zajął 9. miejsce.

Justyna Iskrzycka i Anna Puławska na podium K1 1000 metrów

Ze świetnej strony w swoich indywidualnych występach pokazały się też Justyna Iskrzycka i Anna Puławska. Obie startowały w konkurencji K1 na 1000 metrów. Justyna Iskrzycka zajęła drugie miejsce i zaledwie o sekundę przegrała z Hiszpanką Isabel Contreras. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Puławska, która do koleżanki z reprezentacji straciła ponad trzy sekundy.

Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski na podium C2 1000 metrów

Ostatni sobotni medal padł łupem Dominika Nowackiego i Łukasza Witkowskiego. Duet ten zajął drugie miejsce w konkurencji C2 na 1000 metrów. Polacy przegrali tylko z dobrze dysponowanymi Rumunami Ilie Sprinceanem i Olegiem Nutą. W konkurencji tej oglądaliśmy jeszcze Juliusza Kitewskiego i Krystiana Hołdaka. Ostatecznie finiszowali oni na piątej pozycji.

Pozostałym Polakom poszło nieco gorzej. Ósme miejsce zajęły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak w konkurencji C2 na 500 metrów. Przed nami jeszcze jeden dzień startów na Węgrzech. To kolejne szanse medalowe i okazja do dobrego rozpoczęcia cyklu Pucharu Świata w kajakarstwie.