Cztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Strona głównaInneCztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Z czterema medalami wrócą Polacy z bułgarskiego Płowdiw, gdzie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. W kategorii wiekowej u-23 biało-czerwoni wywalczyli dwa złote oraz dwa srebrne medale. Mistrzami świata u-23 zostali Piotr Płomiński oraz kobieca czwórka bez sterniczki. To kolejny dobry wynik Polskich wioślarzy na imprezie międzynarodowej.

Dwa złote medale w Płowdiw

Za nami mistrzostwa świata u-23 w wioślarstwie, które rozgrywano w Płowdiw w Bułgarii. Pierwszy złoty medal wywalczyła polska czwórka bez sterniczki, która startowała w składzie: Anna Potrzuska, Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak i Barbara Jęchorek. Polki na torze spisały się świetnie i o 0,4 sekundy wyprzedziły drugą osadę. Czas złotych medalistek to 6.33,99. Za nimi finiszowały Chilijki i Australijki.

Drugie złoto było autorstwa Piotra Płomińskiego. Ten znakomicie zaprezentował się w finale jedynek, gdzie finiszował z czasem 6.54,79 i ze sporą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Drugie miejsce zajął Andrew Sheehan z Irlandii, który do Polaka stracił 0,72 sekundy. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bułgar Emil Nejkow. On do Polaka stracił 0,81 sekundy.

Dwa srebra do kolekcji

Polacy z Bułgarii wracają jeszcze z dwoma srebrnymi medalami. Pierwszy z nich wywalczyła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Polki finiszowały z czasem 6.52,72 i musiały uznać wyższość Greczynek. Brąz wywalczyło Włoszki, które do biało-czerwonych straciły aż 10 sekund. Drugi srebrny medal był autorstwa polskiej dwójki podwójnej mężczyzn w składzie Konrad Domański i Jakub Woźniak. Oni finiszowali z wynikiem 6.13,70. Ostatecznie przegrali o ponad trzy sekundy ze złotymi medalistami z Irlandii. Brązowy medal zdobyli Niemcy.

Na siódmym miejscu zmagania ukończyła męska czwórka bez sternika w składzie: Szymon Tomiak, Patryk Wojtalak, Oskar Streich i Tomasz Lewicki. Panowie pewnie wygrali finał B, jednak wcześniej trochę zabrakło im do awansu do rywalizacji medalowej.