STS KOD PROMOCYJNY

Cztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneCztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Z czterema medalami wrócą Polacy z bułgarskiego Płowdiw, gdzie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. W kategorii wiekowej u-23 biało-czerwoni wywalczyli dwa złote oraz dwa srebrne medale. Mistrzami świata u-23 zostali Piotr Płomiński oraz kobieca czwórka bez sterniczki. To kolejny dobry wynik Polskich wioślarzy na imprezie międzynarodowej. 

Dwa złote medale w Płowdiw

Za nami mistrzostwa świata u-23 w wioślarstwie, które rozgrywano w Płowdiw w Bułgarii. Pierwszy złoty medal wywalczyła polska czwórka bez sterniczki, która startowała w składzie: Anna Potrzuska, Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak i Barbara Jęchorek. Polki na torze spisały się świetnie i o 0,4 sekundy wyprzedziły drugą osadę. Czas złotych medalistek to 6.33,99. Za nimi finiszowały Chilijki i Australijki. 

Drugie złoto było autorstwa Piotra Płomińskiego. Ten znakomicie zaprezentował się w finale jedynek, gdzie finiszował z czasem 6.54,79 i ze sporą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Drugie miejsce zajął Andrew Sheehan z Irlandii, który do Polaka stracił 0,72 sekundy. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bułgar Emil Nejkow. On do Polaka stracił 0,81 sekundy. 

Dwa srebra do kolekcji 

Polacy z Bułgarii wracają jeszcze z dwoma srebrnymi medalami. Pierwszy z nich wywalczyła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Polki finiszowały z czasem 6.52,72 i musiały uznać wyższość Greczynek. Brąz wywalczyło Włoszki, które do biało-czerwonych straciły aż 10 sekund. Drugi srebrny medal był autorstwa polskiej dwójki podwójnej mężczyzn w składzie Konrad Domański i Jakub Woźniak. Oni finiszowali z wynikiem 6.13,70. Ostatecznie przegrali o ponad trzy sekundy ze złotymi medalistami z Irlandii. Brązowy medal zdobyli Niemcy. 

Na siódmym miejscu zmagania ukończyła męska czwórka bez sternika w składzie: Szymon Tomiak, Patryk Wojtalak, Oskar Streich i Tomasz Lewicki. Panowie pewnie wygrali finał B, jednak wcześniej trochę zabrakło im do awansu do rywalizacji medalowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dart: ranking Polski | TOP 10: najlepsi polscy darterzy w zestawieniu

Bez dwóch zdań najbardziej rozpoznawalnym polskim dartem ostatnich lat jest Krzysztof Ratajski. O zawodniku zrobiło się głośno już jakiś czas temu, a od kilku...

Biało-czerwone wątki w futbolu, czyli Polacy w NFL

Futbol, w Europie i Polsce kojarzy się wyłącznie z piłką nożną. W Stanach Zjednoczonych futbol jest wielbiony, ale chodzi oczywiście o futbol amerykański. Nowy...