Cztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Autor
Strona głównaInneCztery medale Polaków na mistrzostwach świata u-23 w wioślarstwie

Z czterema medalami wrócą Polacy z bułgarskiego Płowdiw, gdzie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. W kategorii wiekowej u-23 biało-czerwoni wywalczyli dwa złote oraz dwa srebrne medale. Mistrzami świata u-23 zostali Piotr Płomiński oraz kobieca czwórka bez sterniczki. To kolejny dobry wynik Polskich wioślarzy na imprezie międzynarodowej. 

Dwa złote medale w Płowdiw

Za nami mistrzostwa świata u-23 w wioślarstwie, które rozgrywano w Płowdiw w Bułgarii. Pierwszy złoty medal wywalczyła polska czwórka bez sterniczki, która startowała w składzie: Anna Potrzuska, Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak i Barbara Jęchorek. Polki na torze spisały się świetnie i o 0,4 sekundy wyprzedziły drugą osadę. Czas złotych medalistek to 6.33,99. Za nimi finiszowały Chilijki i Australijki. 

Drugie złoto było autorstwa Piotra Płomińskiego. Ten znakomicie zaprezentował się w finale jedynek, gdzie finiszował z czasem 6.54,79 i ze sporą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Drugie miejsce zajął Andrew Sheehan z Irlandii, który do Polaka stracił 0,72 sekundy. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bułgar Emil Nejkow. On do Polaka stracił 0,81 sekundy. 

Dwa srebra do kolekcji 

Polacy z Bułgarii wracają jeszcze z dwoma srebrnymi medalami. Pierwszy z nich wywalczyła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Polki finiszowały z czasem 6.52,72 i musiały uznać wyższość Greczynek. Brąz wywalczyło Włoszki, które do biało-czerwonych straciły aż 10 sekund. Drugi srebrny medal był autorstwa polskiej dwójki podwójnej mężczyzn w składzie Konrad Domański i Jakub Woźniak. Oni finiszowali z wynikiem 6.13,70. Ostatecznie przegrali o ponad trzy sekundy ze złotymi medalistami z Irlandii. Brązowy medal zdobyli Niemcy. 

Na siódmym miejscu zmagania ukończyła męska czwórka bez sternika w składzie: Szymon Tomiak, Patryk Wojtalak, Oskar Streich i Tomasz Lewicki. Panowie pewnie wygrali finał B, jednak wcześniej trochę zabrakło im do awansu do rywalizacji medalowej. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...