Cztery medale polskich kajakarzy ostatniego dnia mistrzostw świata w Duisburgu

Strona głównaInneCztery medale polskich kajakarzy ostatniego dnia mistrzostw świata w Duisburgu

Polscy kajakarze wywalczyli cztery medale ostatniego dnia mistrzostwa świata rozgrywanych w Duisburgu. Srebrne krążki wywalczyli Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska (C2 500 m mix) oraz Martyna Klatt i Helena Wiśniewska (K2 500 m). Na najniższym stopniu podium stanęli Dominika Putto (K1 200 m) oraz Wiktor Głazunow (C1 500 m). Łącznie biało-czerwoni w Duisburgu wywalczyli dziewięć medali. 

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska drugie na 500 metrów

Świetnie mistrzostwa świata zakończyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Tym razem wywalczyły srebrny medal w wyścigu na dystansie 500 metrów. Na mecie finiszowały tylko za Dunkami Emmą Aastrand Jorgensen i Frederikke Hauge Matthiesen. Przegrały z nimi o niespełna sekundę. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyła para niemiecka Paulina Paszek i Jule Hake. 

Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska wicemistrzami świata w mikście

Wicemistrzami świata w konkurencji mikstów w kanadyjkach na dystansie 500 metrów zostali Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska. W wielkim finale musieli uznać wyższość Kanadyjczyków Katie Vincent i Connora Fitzpatricka, z którymi przegrali o około 0,5 sekundy. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli Włosi Olympia Della Giustina i Daniele Santini. 

Dominika Putto z brązem w jedynkach

W niedzielę na podium stanęła również Dominika Putto, która startowała w jedynkach na 200 metrów. Reprezentantka Polski wywalczyła brązowy medal. Tego dnia nieco szybsze okazały się Nowozelandka Lisa Carrington i Australijka Yale Steinepreis. Polka na finiszu odparła ataki Kanadyjki Toshki Besharah i Chinki Mengdie Yin. 

Brąz Głazunowa na zakończenie zmagań 

W sesji popołudniowej jedyny medal dla Polski zdobył Wiktor Głazunow, który stanął na trzecim miejscu podium w wyścigu kanadyjkarzy na dystansie 5000 metrów. Polak popłynął znakomicie i finiszował z czasem 22:35.386. O blisko 20 sekund wyprzedził czwartego na mecie zawodnika z Mołdawii. Mistrzem świata na tym dystansie został Węgier Balazs Adolf, a drugie miejsce wywalczył Niemiec Sebastian Brendel. Polacy mistrzostwa świata w kajakarstwie w Duisburgu zakończyli z dziewięcioma medalami na koncie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...