STS KOD PROMOCYJNY

Czwórka podwójna mężczyzn z brązem mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneCzwórka podwójna mężczyzn z brązem mistrzostw Europy

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w wioślarstwie. Biało-czerwoni bronili tytułu wywalczonego przed rokiem w Zagrzebiu. Choć to się nie udało, to jednak cieszy miejsce na podium. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi, w których biało-czerwoni celują w medal. Mistrzostwa Europy odbywają się w Szeged na Węgrzech. 

Świetny start i brązowy medal biało-czerwonych w Szeged

Tegoroczne mistrzostwa Europy w wioślarstwie dla wielu osad są jednym z etapów przygotowań do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Wielu zawodników zrezygnowało z udziału w zmaganiach w Szeged. W gronie wioślarzy nie zabrakło jednak męskiej czwórki podwójnej z Polski w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Ich konkurencja w Szeged była bardzo mocno obsadzona, a oni zaprezentowali się naprawdę dobrze. 

Biało-czerwoni od początku finałowej rywalizacji walczyli o medal. Mocno rozpoczęli Włosi i Szwajcarzy. Później na dystansie Polacy próbowali ich gonić, jednak trochę zabrakło. Ostatecznie nasza osada zajęła trzecie miejsce i do Polski wróci z brązowym medalem mistrzostw Europy. Po złoto sięgnęli Włosi, którzy wypracowali sobie solidną zaliczkę nad Szwajcarami. Tuż za podium rywalizację ukończyli Brytyjczycy, których ataki Polacy skutecznie odparli. Polscy medaliści mają już zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich.

Jak poszło pozostałym osadom w sobotę?

W sobotnich finałach oglądaliśmy jeszcze dwie polskie osady. Kobieca czwórka w składzie: Kinga Stałęga, Julia Hakobyan, Dominika Gałka i Anna Potrzuska finiszowała na piątym miejscu. Również piąte miejsce zajęły Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska w dwójce wagi lekkiej. Czwórka podwójna w składzie: Dominika Baranowska, Marta Wieliczko, Anna Khlibenko, Barbara Jęchorek finiszowała na trzecim miejscu w finale B, co dało jej dziewiąte miejsce na mistrzostwach Europy. Pozostali biało-czerwoni startowali w półfinałach, jednak nie wywalczyli przepustek do finałów A. Dokończenie mistrzostw Europy w Szeged zaplanowano na niedzielę 28 kwietnia. Wtedy też zostaną rozegrane biegi w ramach europejskich kwalifikacji olimpijskich.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...