Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki mistrzem Polski w tenisie stołowym

Strona głównaInneDartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki mistrzem Polski w tenisie stołowym

Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki obronili tytuł mistrzów Polski. W wielkim finale pokonali 3:0 Dekorglass Działdowo. Choć wynik na to nie wskazuje, to jednak każde ze starć finałowych było bardzo wyrównane i kończyło się w pięciu setach. Ostatecznie ze złotych medali mistrzostw Polski cieszą się m.in. Miłosz Redzimski, Marek Badowski i Panagiotis Gionis. Trenerem zwycięskiej ekipy jest Tomasz Redzimski. Dla Bogorii to dziewiąty tytuł w historii.

Wielkie zwycięstwo Bogorii

Finałowe spotkanie odbywało się w Poznaniu. Nieznacznymi faworytami wydawali się tenisiści stołowi z Działdowa. Wszystko dlatego, że kilka tygodni temu dwukrotnie pokonali Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki w półfinale Pucharu Europy. Oba spotkania zakończyły się gładkim 3:0. Tym razem było jednak inaczej. Apetyt na obronę tytułu mieli zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego.

Jako pierwszy przy stole pojawił się Miłosz Redzimski, który rywalizował z Duńczykiem Jonathanem Grothem. Lepiej rozpoczął Duńczyk, który prowadził już 2:1. Nastoletni Redzimski odwrócił jednak losy meczu i wygrał 3:2. Później doszło do polskiego starcia Jakuba Dyjasa z Markiem Badowskim. Dyjas z Dekorglassu prowadził już 2:0 i wydawało się, że wyrówna stan finałowej rywalizacji. Wtedy kapitalny come back zanotował Badowski. Wygrał trzy sety i Bogoria prowadziła 2:0. Na zakończenie oglądaliśmy starcie Kaii Konishiego z Grekiem Panagiotisem Gionisem. Po pierwszych trzech setach bliżej zwycięstwa był zawodnik Dekorglassu. Czwarty set to dramatyczna końcówka i wygrana na przewagi doświadczonego Greka. Później zamknął on mecz i przypieczętował obronę tytułu. Dla Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki to dziewiąte mistrzostwo Polski w historii

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Brązowe medale dla drużyn z Bydgoszczy i Suchedniowa

Brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski w tenisie stołowym w sezonie 2022/23 wywalczyły ekipy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.