Dekorglass Działdowo zdobywcą Pucharu Europy

Strona głównaInneDekorglass Działdowo zdobywcą Pucharu Europy

Dekorglass Działdowo po raz drugi w swojej historii wywalczył Puchar Europy ETTU w tenisie stołowym. W tym roku losy trofeum rozstrzygnęły się w polskim pojedynku. Działdowianie w finale w dwumeczu rywalizowali z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W obu spotkaniach to Dekorglass był górą i wygrywał po 3:0, choć pojedyncze mecze były bardzo wyrównane. Punkty dla mistrzów wywalczyli: Jonathan Groth, Jakub Dyjas i Konishi Kaii.

Drugi raz 3:0 i Puchar Europy zostaje w Działdowie

Przed rokiem podopieczni Michała Dziubańskiego też byli w finale, jednak wtedy przegrali z francuskim GV Hennebont. W tym roku poszło im znacznie lepiej. Dwa dni temu w Grodzisku Mazowieckim oglądaliśmy bardzo zacięty pojedynek. Choć to Dekorglass Działdowo wygrał go 3:0, to jednak każdy pojedynczy mecz odbywał się na dystansie pięciu setów. Działdowianie wypracowali sobie solidną zaliczkę przed rewanżem i u siebie chcieli przypieczętować wygraną w Pucharze Europy ETTU, czyli prestiżowych rozgrywkach w tenisie stołowym.

Mecz w Działdowie ponownie był bardzo wyrównany. Otworzył go pojedynek Duńczyka Jonathana Grotha i Marka Badowskiego. Decydował piąty set grany do sześciu punktów. Groth wygrał go 6:5. Później przy stole pojawili się Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski. Dobrze rozpoczął ten pierwszy, który prowadził już 2:0. Redzimski odrobił straty i znów był piąty set. Jakub Dyjas wygrał go 6:5. W trzecim starciu rywalizowali Konishi Kaii i Panagiotis Gionis. Tym razem skończyło się w trzech setach. Reprezentant gospodarzy rozprawił się z Grekiem i zamkną dwumecz finałowy. Dekorglass Działdowo ponownie wygrał 3:0 i w pełni zasłużenie sięgnął po Puchar Europy ETTU. To drugi taki sukces w historii klubu. Po pierwszy Puchar Europy sięgnął on w sezonie 2017/18.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0 (pierwszy mecz 3:0)

Dobry sezon polskich zespołów

To kolejny świetny sezon w wykonaniu polskich drużyn w tenisie stołowym. Wczoraj kobieca drużyna KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz trzeci z rzędu wygrała rozgrywki Ligi Mistrzyń. Na początku czerwca kolejna kobieca drużyna Wamet Dobry Wiązar Dąbcze wystąpi w turnieju finałowym Europe Trophy.