Dominika Putto wygrała zawody Pucharu Świata w Szeged w kajakarstwie

Strona głównaInneDominika Putto wygrała zawody Pucharu Świata w Szeged w kajakarstwie

Polska kajakarka Dominika Putto w świetnym stylu wygrała rywalizację w K1 na 200 metrów podczas Pucharu Świata w Szeged. To premierowe zawody w tym sezonie. Polka rozpoczęła od wygrania półfinału, a w finale stoczyła pasjonujący bój z Dunką Frederikke Matthiesen. Ostatecznie wyprzedziła ją o 0,04 sekundy. W Szeged oglądaliśmy też innych biało-czerwonych. 

Zwycięstwo Dominiki Putto o włos 

Z dużymi nadziejami czekaliśmy na start Pucharu Świata w kajakarstwie. Polacy od lat walczą o wysokie pozycje i tak powinno być też w sezonie przedolimpijskim. W węgierskim Szeged świetnie pokazała się Dominika Putto. Polka startowała w konkurencji K1 na dystansie 200 metrów. Rozpoczęła od wygrania półfinału i w dobrym humorze awansowała do wielkiego finału. Tam stoczyła pasjonujący bój z Dunką Frederikke Matthiesen. Ostatecznie Dominika Putto finiszowała z wynikiem 42.40 i o 0,04 sekundy wyprzedziła swoją konkurentkę. Na najniższym stopniu podium stanęła Australijka Natalia Drobot. W finale B oglądaliśmy Katarzynę Kołodziejczyk. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Spore nadzieje wiązaliśmy ze startem kobiecej czwórki. W półfinale Polki w składzie: Dominika Putto, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Helena Wiśniewska okazały się najlepsze. Niestety w finale nie włączyły się do walki o podium i finiszowały dopiero na szóstej pozycji. Start wygrały Chinki. W konkurencji C1 na 200 metrów mężczyzn piąte miejsce zajął Oleksiej Koliadycz. Wygrał Artur Guliew z Uzbekistanu. Dwa polskie duety oglądaliśmy w finale C2 200 metrów kobiet. Tam na czwartym miejscu finiszowały Magda Stanny i Patrycja Mendelska. Na szóstej lokacie uplasowały się Patrycja Szperkiewicz i Amelia Braun. 

Do końca weekendu kolejne starty w Szeged. Do finału na 1000 metrów bez problemu awansował Wiktor Głazunow, który wyraźnie wygrał swój półfinał. W tej samej konkurencji zobaczymy także Łukasza Witkowskiego, który finiszował na trzecim miejscu w drugim półfinale. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....