STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDrugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim

Udany start w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim w czeskiej Pradze zanotowała Klaudia Zwolińska. Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w konkurencji slalomu ekstremalnego. Warto zwrócić uwagę na to, że popularny extreme będzie nową konkurencją olimpijską. Pozostałym biało-czerwonym poszło gorzej i poza Klaudią Zwolińską nikt nie uplasował się w Pradze na podium. 

Klaudia Zwolińska na podium

Slalom ekstremalny to niezwykle widowiskowa konkurencja, która cieszy się dużą popularnością wśród kibiców i samych zawodników. Została dostrzeżona także przez MKOl, dlatego od kolejnych igrzysk wejdzie w zestawienie konkurencji olimpijskich. W Pradze znakomicie spisała się Klaudia Zwolińska. Bez większych problemów wygrała swój start w eliminacjach i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Tam w swoim biegu była druga. Ten sam wynik powtórzyła w półfinale i popłynęła w wyścigu medalowym. O złoto walczyła do samego końca, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Terezy Fiserowej z Czech. Drugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata to i tak bardzo duży sukces i dobry prognostyk przed kolejnymi startami w tym sezonie. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii. Wśród mężczyzn Mateusz Polaczyk odpadł już w eliminacjach, a wygrał Niemiec Stefan Hengst. 

Finał nie dla kanadyjek

W półfinałach Pucharu Świata mieliśmy aż czterech polskich kanadyjkarzy. Niestety ostatecznie nikt z tego grona nie przebił się do wielkiego finału. Wśród kobiet Polki zajęły dwa ostatnie półfinałowe miejsca. Klaudia Zwolińska była 29., a Aleksandra Stach 30. Rywalizację kobiet wygrała Tereza Fiserova z Czech przed Niemką Eleną Lilik i kolejną Czeszką Martiną Satkovą. Niewiele lepiej poszło reprezentantom Polski. Grzegorz Hedwig zajął 22. miejsce w półfinale, a Kacper Sztuba został sklasyfikowany na ostatnim 30. miejscu. Start mężczyzn w Pradze wygrał Słoweniec Luka Bozić przed Nicolasem Gestinem z Francji i Lukasem Rohanem z Czech. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...