Drugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim

Strona głównaInneDrugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim

Udany start w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim w czeskiej Pradze zanotowała Klaudia Zwolińska. Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w konkurencji slalomu ekstremalnego. Warto zwrócić uwagę na to, że popularny extreme będzie nową konkurencją olimpijską. Pozostałym biało-czerwonym poszło gorzej i poza Klaudią Zwolińską nikt nie uplasował się w Pradze na podium. 

Klaudia Zwolińska na podium

Slalom ekstremalny to niezwykle widowiskowa konkurencja, która cieszy się dużą popularnością wśród kibiców i samych zawodników. Została dostrzeżona także przez MKOl, dlatego od kolejnych igrzysk wejdzie w zestawienie konkurencji olimpijskich. W Pradze znakomicie spisała się Klaudia Zwolińska. Bez większych problemów wygrała swój start w eliminacjach i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Tam w swoim biegu była druga. Ten sam wynik powtórzyła w półfinale i popłynęła w wyścigu medalowym. O złoto walczyła do samego końca, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Terezy Fiserowej z Czech. Drugie miejsce Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata to i tak bardzo duży sukces i dobry prognostyk przed kolejnymi startami w tym sezonie. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii. Wśród mężczyzn Mateusz Polaczyk odpadł już w eliminacjach, a wygrał Niemiec Stefan Hengst. 

Finał nie dla kanadyjek

W półfinałach Pucharu Świata mieliśmy aż czterech polskich kanadyjkarzy. Niestety ostatecznie nikt z tego grona nie przebił się do wielkiego finału. Wśród kobiet Polki zajęły dwa ostatnie półfinałowe miejsca. Klaudia Zwolińska była 29., a Aleksandra Stach 30. Rywalizację kobiet wygrała Tereza Fiserova z Czech przed Niemką Eleną Lilik i kolejną Czeszką Martiną Satkovą. Niewiele lepiej poszło reprezentantom Polski. Grzegorz Hedwig zajął 22. miejsce w półfinale, a Kacper Sztuba został sklasyfikowany na ostatnim 30. miejscu. Start mężczyzn w Pradze wygrał Słoweniec Luka Bozić przed Nicolasem Gestinem z Francji i Lukasem Rohanem z Czech. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...