Dwa medale biało-czerwonych na otwarcie ME w kajakarstwie

Strona głównaInneDwa medale biało-czerwonych na otwarcie ME w kajakarstwie

Dwa medale zdobyli reprezentanci Polski w kajakarstwie na otwarcie Mistrzostw Europy w Monachium. Najpierw po srebro w wyścigu K2 na 1000 metrów sięgnęły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Później brąz w konkurencji VL1 na 200 metrów w parakajakarstwie zdobyła Karolina Broniewicz. Ponadto polskie osady spisywały się bardzo dobrze na torze w Monachium i faworyci bez większych problemów awansowali do wyścigów finałowych.

Srebro Justyny Iskrzyckiej i Katarzyny Kołodziejczyk

Sesja finałowa rozpoczęła się znakomicie dla Polaków. Już w drugim piątkowym finale na drugim miejscu podium stanęły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki znakomicie zaprezentowały się w konkurencji K2 na 1000 metrów. Po pewnym zwycięstwie w eliminacjach awansowały bezpośrednio do finału A. Tu wystartowały spokojnie i od początku zajmowały trzecie miejsce za dobrze dysponowanymi Węgierkami i Hiszpankami. Na dystansie jednak przyspieszyły i udało im się pokonać osadę z Hiszpanii. Polki zajęły drugie miejsce, a mistrzyniami Europy zostały Węgierki. Polki przegrały złoto zaledwie  o 0,664 sekundy

Brąz w parakajakrstwie dla Karoliny Bronowicz

Bardzo dobrze zaprezentowała się Karolina Bronowicz, która wywalczyła brąz w parakajakarstwie. Polka startowała w konkurencji VL1 na 200 metrów. Od początku reprezentantka Polski płynęła bardzo solidnie i ostatecznie ukończyła zmagania na trzecim miejscu. Przed nią znalazły się reprezentantki Niemiec Esther Bode i Lillemor Kope. Tym samym Karolina Bronowicz otworzyła worek z medalami dla Polaków w konkurencjach parakajakarskich podczas rozgrywanych w Monachium Mistrzostw Europy.

Solidne starty pozostałych osad

W kilku innych finałach oglądaliśmy biało-czerwonych, jednak ostatecznie nie zbliżyli się do pozycji medalowych. Cieszyć może fakt, że polskie osady solidnie wyglądały w eliminacjach, co jest dobrym prognostykiem przed finałami zaplanowanymi na kolejne dni. Do finału bez problemu awansowała m.in. polska czwórka Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Bez problemu do finału awansowała również Marta Walczykiewicz, czyli niezwykle utytułowana Polka na dystansie 200 metrów.