Dwa medale na bojerowych mistrzostwach świata

Strona głównaSukcesy i rekordyDwa medale na bojerowych mistrzostwach świata

Na jeziorze Kegonsa w amerykańskim stanie Wisconsin Polacy zdobyli dwa medale. Karol Jabłoński został wicemistrzem świata, a brązowy medal zdobył Łukasz Zakrzewski. W czołówce znalazło się w sumie aż sześciu reprezentantów Polski!

Pochodzący z Giżycka Jabłoński to niezwykle doświadczony żeglarz, który na koncie ma już osiemnaście medali w mistrzostwach świata w bojerach, z czego dwanaście to najcenniejsze, złote krążki. W ogóle Polska od 1973 roku zgarnęła 60 medali.

Nie dziwi więc, że w czołowej szóstce MŚ w Stanach Zjednoczonych znalazło się aż pięciu Polaków. Rywalizacja na jeziorze Kegonsa trwała trzy dni. Pierwszego dnia wiatr był bardzo słaby, drugiego było lepiej, a trzeciego dnia przeprowadzono tylko jeden wyścig. Oto końcowa klasyfikacja:

  1. Matt Struble (USA) 15 pkt
  2. Karol Jabłoński (Polska – OKŻ Olsztyn)
  3. Łukasz Zakrzewski (Polska – MKŻ Mikołajki)
  4. Robert Graczyk (Polska – MKZ Mikołajki) 19
  5. Adam Szczęsny (Polska – Warmia Olsztyn) 30 (najlepszy wynik w startach w MŚ)
  6. Tomasz Zakrzewski (Polska – OKŻ Mikołajki) 31

W dniach 18-25 lutego – decydować będzie sytuacja lodowa – odbędą się mistrzostwa Europy, najprawdopodobniej w Szwecji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...