STS KOD PROMOCYJNY

Dwa medale na bojerowych mistrzostwach świata

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyDwa medale na bojerowych mistrzostwach świata

Na jeziorze Kegonsa w amerykańskim stanie Wisconsin Polacy zdobyli dwa medale. Karol Jabłoński został wicemistrzem świata, a brązowy medal zdobył Łukasz Zakrzewski. W czołówce znalazło się w sumie aż sześciu reprezentantów Polski!

Pochodzący z Giżycka Jabłoński to niezwykle doświadczony żeglarz, który na koncie ma już osiemnaście medali w mistrzostwach świata w bojerach, z czego dwanaście to najcenniejsze, złote krążki. W ogóle Polska od 1973 roku zgarnęła 60 medali.

Nie dziwi więc, że w czołowej szóstce MŚ w Stanach Zjednoczonych znalazło się aż pięciu Polaków. Rywalizacja na jeziorze Kegonsa trwała trzy dni. Pierwszego dnia wiatr był bardzo słaby, drugiego było lepiej, a trzeciego dnia przeprowadzono tylko jeden wyścig. Oto końcowa klasyfikacja:

  1. Matt Struble (USA) 15 pkt
  2. Karol Jabłoński (Polska – OKŻ Olsztyn)
  3. Łukasz Zakrzewski (Polska – MKŻ Mikołajki)
  4. Robert Graczyk (Polska – MKZ Mikołajki) 19
  5. Adam Szczęsny (Polska – Warmia Olsztyn) 30 (najlepszy wynik w startach w MŚ)
  6. Tomasz Zakrzewski (Polska – OKŻ Mikołajki) 31

W dniach 18-25 lutego – decydować będzie sytuacja lodowa – odbędą się mistrzostwa Europy, najprawdopodobniej w Szwecji.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...