Dwa medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Strona głównaInneDwa medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Reprezentanci Polski w strzelectwie w niedzielę wywalczyli dwa medale mistrzostw świata organizowanych w azerskim Baku. Mistrzynią świata została Karolina Romańczuk. Polka triumfowała w konkurencji karabin 300 metrów w pozycji leżącej. Drugi medal dołożyła męska drużyna w tej samej konkurencji mężczyzn. Polacy w składzie: Daniel Romańczyk, Tomasz Bartnik i Maciej Kowalewicz zostali wicemistrzami świata. 

Karolina Romańczuk mistrzynią świata

Wielkie powody do radości ma Karolina Romańczuk. Polka rywalizowała w konkurencji karabinu 300 metrów w pozycji leżącej. Zawodniczka WKS Śląska Wrocław doskonale spisywała się w Baku w Azerbejdżanie. Zmagania od początku były niezwykle wyrównane. O zwycięstwie decydowały dosłownie milimetry. Polka ostatecznie zgromadziła 593 na 600 możliwych punktów i sięgnęła po złoty medal tegorocznych mistrzostw świata. Walka trwała do ostatniego strzału. Zaledwie punkt mniej miały Silvia Guignard Schnyder ze Szwajcarii oraz Agatha Cecile Camille Girard z Francji, które również stanęły na podium. 

Męska drużyna ze srebrnym medalem

Drugi krążek w niedzielę dołożyła polska drużyna w konkurencji 300 metrów w pozycji leżącej. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Daniel Romańczuk (Klub Strzelecki AGAT), Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) i Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn). Polacy do końca walczyli o złoto, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Norwegów. Biało-czerwoni przegrali z nimi zaledwie o 11 punktów. Mistrzami świata w tej konkurencji zostali: Simon Clausen, Kim Lund Andre i Odd Arne Brekne. Podium uzupełnili Szwajcarzy w składzie: Pascal Bachmann, Gilles Vincent Dufauz i Sandro Greuter. Polacy wyprzedzili ich zaledwie o punkt. 

Mistrzostwa Świata w strzelectwie potrwają w Baku do 31 sierpnia. Medale wywalczone przez Karolinę Romańczuk i męską drużynę to pierwsze podia biało-czerwonych. Łącznie w zawodach bierze udział 21. reprezentantów naszego kraju. Liczymy na to, że do końca zmagań powalczą jeszcze o powiększenie swojego dorobku medalowego. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...