STS KOD PROMOCYJNY

Dwa medale polskich osad wioślarskich w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDwa medale polskich osad wioślarskich w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym...

W ostatni weekend maja w serbskim Belgradzie rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w wioślarstwie. Z dobrej strony pokazały się w nich polskie osady, a dwie z nich ze stolicy Serbii wrócą z medalami. Srebrne krążki w dwójce podwójnej mężczyzn wywalczyli Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Ponadto na najniższym miejscu podium rywalizację ukończyła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna. 

Fabian Barański i Mirosław Ziętarski przegrali tylko z utytułowanymi Chorwatami

Wiele emocji kibicom dostarczyła dwójka Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Wioślarze stoczyli kapitalną walkę z utytułowanymi braćmi Sinković z Chorwacji. Ostatecznie Polakom nie udało się ich pokonać na dystansie i zajęli drugie miejsce. Chorwaci to m.in. mistrzowie olimpijscy. W konkurencji dwójek podwójnych trzecie miejsce zajęli Aleix Garcia Pujolar i Rodrigo Conde Romero z Hiszpanii. 

Dobry start Zuzanny Jasińskiej i Katarzyny Wełny

Z bardzo dobrej strony pokazała się również dwójka Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna. Reprezentantki Polski dopłynęły na metę na trzeciej pozycji i wywalczyły brązowe medale. Tuż za nimi w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej finiszowały Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Najlepsze okazały się Brytyjki Madeleine Fiona Arlett oraz Emily Craig. 

Przygotowania do najważniejszych imprez w tym roku 

Niestety nie najlepiej poszło pozostałym biało-czerwonym wioślarzom. Tuż za podium znaleźli się m.in. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej), czy też Barbara Jęchorek, Zuzanna Lesner, Katarzyna Duda i Weronika Kaźmierczak (czwórka bez sterniczki). Pozostałe osady zajęły jeszcze dalsze pozycje. 

Reprezentanci Polski w Pucharze Świata walczą nie tylko o medale i wysokie miejsca. Każdy ze startów to również ważny etap przygotowań osad wioślarskich do dwóch najważniejszych imprez w tym roku kalendarzowym. Mowa oczywiście o mistrzostwach świata w czeskich Racicach oraz mistrzostwach Europy w Monachium. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...