Dwa medale polskich osad wioślarskich w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie

Strona głównaInneDwa medale polskich osad wioślarskich w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym...

W ostatni weekend maja w serbskim Belgradzie rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w wioślarstwie. Z dobrej strony pokazały się w nich polskie osady, a dwie z nich ze stolicy Serbii wrócą z medalami. Srebrne krążki w dwójce podwójnej mężczyzn wywalczyli Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Ponadto na najniższym miejscu podium rywalizację ukończyła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna. 

Fabian Barański i Mirosław Ziętarski przegrali tylko z utytułowanymi Chorwatami

Wiele emocji kibicom dostarczyła dwójka Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Wioślarze stoczyli kapitalną walkę z utytułowanymi braćmi Sinković z Chorwacji. Ostatecznie Polakom nie udało się ich pokonać na dystansie i zajęli drugie miejsce. Chorwaci to m.in. mistrzowie olimpijscy. W konkurencji dwójek podwójnych trzecie miejsce zajęli Aleix Garcia Pujolar i Rodrigo Conde Romero z Hiszpanii. 

Dobry start Zuzanny Jasińskiej i Katarzyny Wełny

Z bardzo dobrej strony pokazała się również dwójka Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna. Reprezentantki Polski dopłynęły na metę na trzeciej pozycji i wywalczyły brązowe medale. Tuż za nimi w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej finiszowały Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Najlepsze okazały się Brytyjki Madeleine Fiona Arlett oraz Emily Craig. 

Przygotowania do najważniejszych imprez w tym roku 

Niestety nie najlepiej poszło pozostałym biało-czerwonym wioślarzom. Tuż za podium znaleźli się m.in. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej), czy też Barbara Jęchorek, Zuzanna Lesner, Katarzyna Duda i Weronika Kaźmierczak (czwórka bez sterniczki). Pozostałe osady zajęły jeszcze dalsze pozycje. 

Reprezentanci Polski w Pucharze Świata walczą nie tylko o medale i wysokie miejsca. Każdy ze startów to również ważny etap przygotowań osad wioślarskich do dwóch najważniejszych imprez w tym roku kalendarzowym. Mowa oczywiście o mistrzostwach świata w czeskich Racicach oraz mistrzostwach Europy w Monachium. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...