Dwa srebra Polaków w sobotnich finałach mistrzostw świata w kajakarstwie

Strona głównaInneDwa srebra Polaków w sobotnich finałach mistrzostw świata w kajakarstwie

Mamy dwa kolejne medale Polaków na mistrzostwach świata w kajakarstwie. W sobotę srebrne krążki wywalczyli Justyna Iskrzycka i męska drużyna C4 na 500 metrów w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow i Norman Zezula. Tym samym reprezentacja Polski w Duisburgu zdobyła już pięć medali, a przed nami kolejne finały z udziałem biało-czerwonych. Kolejne szanse medalowe w niedzielę. 

Justyna Iskrzycka wicemistrzynią świata

Ogromne powody do radości ma Justyna Iskrzycka, która startowała w jedynkach na dystansie 1000 metrów. Polka popłynęła bardzo równo i szybko, dzięki czemu została wicemistrzynią świata. Dystans 1000 metrów pokonała w czasie 03:56.663. O blisko dwie sekundy przegrała z mistrzynią świata Australijką Alyssą Bull. Na trzecim miejscu podium stanęła Węgierka Eszter Rendessy, która do Polki straciła blisko sekundę. 

Męska czwórka w kanadyjkach z wicemistrzostwem

Ostatnim sobotnim finałem był występ męskich czwórek kanadyjkarzy. Oczy polskich kibiców zwrócone były na osadę w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow i Norman Zezula. Polacy popłynęli świetnie i finiszowali na drugim miejscu, dzięki czemu zostali wicemistrzami świata. Do końca odpierali ataki rozpędzonych Ukraińców, którzy finiszowali na trzeciej pozycji. Tego dnia poza konkurencją byli Hiszpanie, którzy linię mety minęli z przewagą ponad 1,5 sekundy nad Polakami. 

Głazunow o włos od medalu w jedynkach

Drugiego dnia finałów blisko medalu w jedynkach kanadyjkarzy był Wiktor Głazunow. Niestety finiszował na czwartym miejscu i do podium stracił zaledwie 0,024 sekundy. Medal był o włos. Na szczęście później zawodnik ten odbił to sobie w czwórce, gdzie wspólnie z kolegami wywalczył srebrny medal. W sobotę w sesji popołudniowej rozegrane zostaną półfinału kolejnych konkurencji. Ostatnie finały zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia. Wtedy też zakończą się tegoroczne mistrzostwa świata w kajakarstwie, które odbywają się w niemieckim Duisburgu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...