STS KOD PROMOCYJNY

Dwa srebra Polaków w sobotnich finałach mistrzostw świata w kajakarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDwa srebra Polaków w sobotnich finałach mistrzostw świata w kajakarstwie

Mamy dwa kolejne medale Polaków na mistrzostwach świata w kajakarstwie. W sobotę srebrne krążki wywalczyli Justyna Iskrzycka i męska drużyna C4 na 500 metrów w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow i Norman Zezula. Tym samym reprezentacja Polski w Duisburgu zdobyła już pięć medali, a przed nami kolejne finały z udziałem biało-czerwonych. Kolejne szanse medalowe w niedzielę. 

Justyna Iskrzycka wicemistrzynią świata

Ogromne powody do radości ma Justyna Iskrzycka, która startowała w jedynkach na dystansie 1000 metrów. Polka popłynęła bardzo równo i szybko, dzięki czemu została wicemistrzynią świata. Dystans 1000 metrów pokonała w czasie 03:56.663. O blisko dwie sekundy przegrała z mistrzynią świata Australijką Alyssą Bull. Na trzecim miejscu podium stanęła Węgierka Eszter Rendessy, która do Polki straciła blisko sekundę. 

Męska czwórka w kanadyjkach z wicemistrzostwem

Ostatnim sobotnim finałem był występ męskich czwórek kanadyjkarzy. Oczy polskich kibiców zwrócone były na osadę w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow i Norman Zezula. Polacy popłynęli świetnie i finiszowali na drugim miejscu, dzięki czemu zostali wicemistrzami świata. Do końca odpierali ataki rozpędzonych Ukraińców, którzy finiszowali na trzeciej pozycji. Tego dnia poza konkurencją byli Hiszpanie, którzy linię mety minęli z przewagą ponad 1,5 sekundy nad Polakami. 

Głazunow o włos od medalu w jedynkach

Drugiego dnia finałów blisko medalu w jedynkach kanadyjkarzy był Wiktor Głazunow. Niestety finiszował na czwartym miejscu i do podium stracił zaledwie 0,024 sekundy. Medal był o włos. Na szczęście później zawodnik ten odbił to sobie w czwórce, gdzie wspólnie z kolegami wywalczył srebrny medal. W sobotę w sesji popołudniowej rozegrane zostaną półfinału kolejnych konkurencji. Ostatnie finały zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia. Wtedy też zakończą się tegoroczne mistrzostwa świata w kajakarstwie, które odbywają się w niemieckim Duisburgu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...