Dziewięć medali Polaków w zawodach Polish U19 Open w badmintonie

Strona głównaInneDziewięć medali Polaków w zawodach Polish U19 Open w badmintonie

Aż dziewięć medali wywalczyli młodzi Polacy podczas zawodów Polish U19 Open w badmintonie, które rozegrano w Gnieźnie. Aż osiem z nich miało miejsce w turniejach gry podwójnej i mieszanej. Ostatni krążek dołożył singlista Bartosz Punko, który zajął trzecie miejsce. Po złoto w Gnieźnie sięgnęły deblistki Julia Stankiewicz i Kinga Stokfisz oraz duet mieszany Julia Stankiewicz i Arkadiusz Dydyński. 

Polska dominacja w grze podwójnej

W zawodach w Gnieźnie oglądaliśmy wielu utalentowanych graczy z całego świata. Polacy zdominowali turnieje w grze podwójnej i mieszanej, gdzie zdobyli łącznie 8 na 9 medali. W deblu pań najlepsze były grające z trójką Julia Stankiewicz i Kinga Stokfisz, które w finale pokonały reprezentujące Polskę Weranike Stankevich i Viktoriyę Pletsiukhovą. Trzecie miejsce po porażce w półfinale zajęły Anna Czuchra i Joanna Podedworny, które były rozstawione z numerem dwa. 

W rywalizacji mężczyzn do finału dotarli Damian Perkowski i Bartłomiej Butkus. Niestety tam musieli uznać wyższość czeskiej pary Patrika Hrazdiry i Vojtecha Havlicka. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęli Igor Jasek i Michał Szczypka. Biało-czerwoni wygrali w mikstach. W wielkim finale Julia Stankiewicz i Arkadiusz Dydyński pokonali Annę Czuchrę i Mateusza Golasa. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli rozstawieni z numerem jeden Julia Piwowar i Bartłomiej Butkus. 

Jeden medal singlisty 

Mniej medali Polaków oglądaliśmy w turniejach singla. Tam na podium stanął tylko Bartosz Punko. Młody Polak wywalczył brązowy medal po porażce w półfinale z Holendrem Adithem Krathikeyanem Priyą, który następnie wygrał cały turniej. Drugie miejsce zajął jego rodak Noah Haase. Wśród pań na podium nie było żadnej Polki. Zmagania wygrała Włoszka Gianna Stiglich, która w wielkim finale pokonała Naishaę Kaur Bhatoye z Indii. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemka Meline Zeisig i Węgierka Zsofi Szabo. Zawody rozgrywano w hali GOSiR w Gnieźnie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...