STS KOD PROMOCYJNY

Dziewięć medali Polaków w zawodach Polish U19 Open w badmintonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDziewięć medali Polaków w zawodach Polish U19 Open w badmintonie

Aż dziewięć medali wywalczyli młodzi Polacy podczas zawodów Polish U19 Open w badmintonie, które rozegrano w Gnieźnie. Aż osiem z nich miało miejsce w turniejach gry podwójnej i mieszanej. Ostatni krążek dołożył singlista Bartosz Punko, który zajął trzecie miejsce. Po złoto w Gnieźnie sięgnęły deblistki Julia Stankiewicz i Kinga Stokfisz oraz duet mieszany Julia Stankiewicz i Arkadiusz Dydyński. 

Polska dominacja w grze podwójnej

W zawodach w Gnieźnie oglądaliśmy wielu utalentowanych graczy z całego świata. Polacy zdominowali turnieje w grze podwójnej i mieszanej, gdzie zdobyli łącznie 8 na 9 medali. W deblu pań najlepsze były grające z trójką Julia Stankiewicz i Kinga Stokfisz, które w finale pokonały reprezentujące Polskę Weranike Stankevich i Viktoriyę Pletsiukhovą. Trzecie miejsce po porażce w półfinale zajęły Anna Czuchra i Joanna Podedworny, które były rozstawione z numerem dwa. 

W rywalizacji mężczyzn do finału dotarli Damian Perkowski i Bartłomiej Butkus. Niestety tam musieli uznać wyższość czeskiej pary Patrika Hrazdiry i Vojtecha Havlicka. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęli Igor Jasek i Michał Szczypka. Biało-czerwoni wygrali w mikstach. W wielkim finale Julia Stankiewicz i Arkadiusz Dydyński pokonali Annę Czuchrę i Mateusza Golasa. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli rozstawieni z numerem jeden Julia Piwowar i Bartłomiej Butkus. 

Jeden medal singlisty 

Mniej medali Polaków oglądaliśmy w turniejach singla. Tam na podium stanął tylko Bartosz Punko. Młody Polak wywalczył brązowy medal po porażce w półfinale z Holendrem Adithem Krathikeyanem Priyą, który następnie wygrał cały turniej. Drugie miejsce zajął jego rodak Noah Haase. Wśród pań na podium nie było żadnej Polki. Zmagania wygrała Włoszka Gianna Stiglich, która w wielkim finale pokonała Naishaę Kaur Bhatoye z Indii. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemka Meline Zeisig i Węgierka Zsofi Szabo. Zawody rozgrywano w hali GOSiR w Gnieźnie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...