Enea Siarkopol Tarnobrzeg blisko finału Ligi Mistrzów

Strona głównaInneEnea Siarkopol Tarnobrzeg blisko finału Ligi Mistrzów

Tenisistki stołowe Enei Siarkopol Tarnobrzeg w pięknym stylu wygrały 3:0 na wyjeździe z UCAM Cartagena TM i są bliskie awansu do finału Ligi Mistrzów. Spotkanie od początku do końca było prowadzone pod dyktando podopiecznych Zbigniewa Nęcka. Punkty zdobyły: Xiaoxin Yang, Yu Fu i Elizabeta Samara. Enea Siarkopol Tarnobrzeg to ubiegłoroczny zwycięzca kobiecej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. 

Zwycięstwo na trudnym terenie w Hiszpanii

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie kontrolowane było przez zawodniczki z Tarnobrzega. Dzięki temu udało im się efektownie wygrać na trudnym terenie w Hiszpanii i znacznie zbliżyć się do awansu do wielkiego finału Ligi Mistrzów. Udało się to osiągnąć bez liderki zespołu Niemki Han Ying. Do tego Yang Xiaoxin i Eliza Samara do Hiszpanii dotarły w ostatniej chwili, ponieważ wcześniej rywalizowały w turnieju WTT Contender w Ammanie. Nie przeszkodziło to im jednak w zagraniu dobrych meczów. 

Jako pierwsza przy stole pojawiła się Yang Xiaoxin, która rywalizowała z Marią Xiao. Spotkanie było jednostronne i reprezentantka Enei Siarkopol zakończyła je szybkim 3:0. Później w akcji oglądaliśmy Yu Fu, która rozpoczęła od przegranego seta z Silvią Erderlyi. Na szczęście później wszystko wróciło na właściwe tory i skończyło się 3:1. Wynik na 3:0 ustaliła Elizabeta Samara, która po emocjonującym spotkaniu wygrała 3:2 z Dorą Madarasz. Dzięki temu Enea Siarkopol Tarnobrzeg jest już bardzo blisko awansu do finału Ligi Mistrzów i walki o obronę trofeum sprzed roku. 

UCAM Cartagena TM – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

Rewanż 23 lutego

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 23 lutego w Tarnobrzegu. Możliwe, że w rewanżu zobaczymy już Niemkę Han Ying. Faworytkami będą gospodynie, których celem jest awans do finału Champions League. Jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to podopieczne Zbigniewa Nęcka powinny potwierdzić swoją przewagę i zameldować się w pojedynku o złoto. W drugim półfinale rywalizują ze sobą TTC Metz z Francji oraz LINZ AG Froschberg z Austrii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...