STS KOD PROMOCYJNY

Ruszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneRuszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Od środy 6 lipca do soboty 9 lipca trwać będzie Euro w „Hokeju piątkowym”, czyli nowym formacie hokeja na trawie. Reprezentacja Polski Hockey 5s, bo tak się oficjalnie nazywa ta odmiana przed startem jest w gronie kandydatów do zwycięstwa.

Historia tej odmiany hokeja na trawie jest krótka, a po raz pierwszy została zaprezentowana na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 8 lat temu. Polska w tamtej imprezie zajęła piąte miejsce. Teraz liczymy na więcej, bo biało-czerwonych na to stać.

Euro w Wałczu po raz trzeci

Tym razem w Wałczu może być jeszcze lepiej. W tym samym miejscu w przeszłości dwukrotnie odbywały się już Mistrzostwa Europy do lat 16. Teraz odbędą się seniorskie ME, a patronat nad imprezą objął prezydent Polski Andrzej Duda. W Wałczu wystartuje 13 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Terminarz grup ME hockey 5s

Polska zagra w grupie A, gdzie przeciwnikami będą: Belgia, Ukraina, Chorwacja, Cypr, Luksemburg i Armenia. Poniżej skład obu grup i terminarz rozgrywek.

Ruszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...