Ruszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Strona głównaInneRuszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Od środy 6 lipca do soboty 9 lipca trwać będzie Euro w „Hokeju piątkowym”, czyli nowym formacie hokeja na trawie. Reprezentacja Polski Hockey 5s, bo tak się oficjalnie nazywa ta odmiana przed startem jest w gronie kandydatów do zwycięstwa.

Historia tej odmiany hokeja na trawie jest krótka, a po raz pierwszy została zaprezentowana na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 8 lat temu. Polska w tamtej imprezie zajęła piąte miejsce. Teraz liczymy na więcej, bo biało-czerwonych na to stać.

Euro w Wałczu po raz trzeci

Tym razem w Wałczu może być jeszcze lepiej. W tym samym miejscu w przeszłości dwukrotnie odbywały się już Mistrzostwa Europy do lat 16. Teraz odbędą się seniorskie ME, a patronat nad imprezą objął prezydent Polski Andrzej Duda. W Wałczu wystartuje 13 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Terminarz grup ME hockey 5s

Polska zagra w grupie A, gdzie przeciwnikami będą: Belgia, Ukraina, Chorwacja, Cypr, Luksemburg i Armenia. Poniżej skład obu grup i terminarz rozgrywek.

Ruszają Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu. Polska faworytem?

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...