Hokeiści Grunwaldu Poznań mistrzami Polski w halowym hokeju

Strona głównaInneHokeiści Grunwaldu Poznań mistrzami Polski w halowym hokeju

Grunwald Poznań po raz 20. został mistrzem Polski w halowym hokeju. W turnieju finałowym Superligi zawodnicy z Poznania pokonali 3:0 Pomorzanina Toruń, który został wicemistrzem Polski. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze LKS-u Rogowo. To dla nich pierwszy medal w historii klubu. Tym razem bez miejsca na podium skończyli zawodnicy Stelli Gniezno.

Zasłużone zwycięstwo Grunwaldu

Bez wątpienia faworytami do wygrania mistrzostwa Polski byli hokeiści Grunwaldu Poznań, czyli najbardziej utytułowanej drużyny w historii polskiej ligi. Potwierdzili to w finałowym turnieju w Bydgoszczy, w którym udział wzięły cztery najlepsze zespołu po rundzie zasadniczej. Zwycięstwo Grunwaldu nie przyszło jednak łatwo, ponieważ w półfinale w regulaminowym czasie gry hokeiści z Poznania zremisowali 3:3 ze Stellą Gniezno i awansowali do walki o złoto dopiero po rzutach karnych.

W wielkim finale mierzyli się z Pomorzaninem Toruń, który również po karnych pokonał LKS Rogowo. Finał był bardziej jednostronny i faworyci pewnie punktowali swoich przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 i Grunwald Poznań sięgnął po 20. mistrzostwo Polski w swojej historii. Srebrne medale zawisły na szyjach zawodników z Torunia, a meczu o brąz LKS Rogowo pokonał 6:2 Stellę Gniezno. Dzięki temu gracze z Rogowa wywalczyli swój pierwszy medal w historii. Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego mistrzostw Polski w halowym hokeju został bramkarz Grunwaldu Mateusz Popiołkowski. Niestety dla poznaniaków sezon halowy dobiega końca i nie wystąpią w zaplanowanym w Alanyi Klubowym Pucharze Europy. Jest to spowodowane odwołaniem turnieju wskutek tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcje, Syrię i pobliskie rejony.

LKS Gąsawa zostaje, Warta Poznań z awansem do Superligi

Hokeiści LKS-u Gąsawa wygrali baraż o utrzymanie w Superlidze i będą występowali w rozgrywkach w kolejnym sezonie. Bez większych problemów pokonali 15:5 UKS Jedynkę Miasteczko Śląskie. W najbliższym sezonie halowym do Superligi dołączy także zwycięzca pierwszej ligi Warta Poznań, która zastąpi zdegradowany Start 1954 Gniezno.