Strona głównaInneHubert Pietrzak brązowym medalistą mistrzostw Europy u-20 w podnoszeniu ciężarów

Hubert Pietrzak w kategorii do 67 kilogramów wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Polak w rywalizacji do lat. 20 znakomicie spisywał się w dwuboju. Jego wynik to 262 kg (117 + 145). Zaledwie o kilogram wyprzedził czwartego w klasyfikacji Marcina Wiatrowicza. Krążek zdobyty przez Huberta Pietrzaka to czwarty medal biało-czerwonych na zawodach w Bukareszcie.

Dobra forma Huberta Pietrzaka

Młody reprezentant Polski w Rumunii pokazał dobrą i równą formę. Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica do końca walczył o miejsce na podium z Marcinem Wiatrowiczem z MGLKS Tarpan Mrocza. Obaj rywalizowali w kategorii do 67 kilogramów. Po pierwszej konkurencji wyżej był Wiatrowicz, który prowadził z przewagą czterech kilogramów. Druga konkurencja dwuboju lepiej poszła Hubertowi Pietrzakowi, który w końcowym rozrachunku wyprzedził kolegę z reprezentacji o kilogram. Dzięki temu to on wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy u-20. Tego dnia Polak musiał uznać wyższość świetnie dysponowanych zawodników z Turcji i Armenii. Mistrzem Europy został Turek Kaan Kahriman, który wyprzedził naszego zawodnika aż o 31 kilogramów. Wicemistrzem Europy u-20 został Ormianin Tigran Karapetyan.

Jak poszło pozostałym Polakom?

W piątek w Bukareszcie oglądaliśmy jeszcze dwie Polki. W kategorii do 59 kilogramów rywalizowały siostry Maria i Zuzanna Połka z KS Promień Opalenica. Pierwsza z nich uplasowała się na piątym miejscu, a druga była 11. Niestety do medali trochę zabrakło.

Cztery medale biało-czerwonych

Na ten moment Polacy mają już cztery medale mistrzostw Europy u-20 i u-23 w podnoszeniu ciężarów. Jedyne złoto wywalczyła Monika Szymanek. Ponadto na podium stawali jeszcze Oliwia Drzazga i Małgorzata Myjak. W piątek dorobek medalowy powiększył Hubert Pietrzak. W sobotę 29 lipca kolejne starty Polaków w Bukareszcie. Zawody kończą się 3 sierpnia i liczymy na to, że nasi reprezentanci zdobędą jeszcze kilka medali