STS KOD PROMOCYJNY

Igrzyska Europejskie: srebrny medal Klaudii Zwolińskiej w slalomie w kajakarstwie górskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneIgrzyska Europejskie: srebrny medal Klaudii Zwolińskiej w slalomie w kajakarstwie górskim

Reprezentantka Polski w kajakarstwie górskim Klaudia Zwolińska wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w konkurencji slalomu. Polka jednocześnie została wicemistrzynią Europy, ponieważ rywalizacja podczas IE miała rangę mistrzostw Starego Kontynentu. Tuż za podium rywalizację ukończyła druga z biało-czerwonych Natalia Pacierpnik. Mistrzynią Europy i złotą medalistką Igrzysk Europejskich została Niemka Ricarda Funk. 

Świetny start Klaudii Zwolińskiej 

Od początku rywalizacji na torze kajakowym Klaudia Zwolińska czuła się bardzo dobrze. W sobotnie przedpołudnie rozegrano półfinał w konkurencji slalomu w kajakarstwie górskim. Polka zajęła w nim wysokie trzecie miejsce, co było dobrym prognostykiem przed walką o medale. Jeszcze lepiej poszło Natalii Pacierpnik, która w półfinale była druga. Lepiej od Polek na tym etapie spisała się tylko Niemka Elena Lilik. 

Z niecierpliwością czekaliśmy na finał. Polki rozbudziły apetyty kibiców i udowodniły, że mogą liczyć się w walce o medale. W głównym starcie zdecydowanie lepiej poszło Klaudii Zwolińskiej. Polka z najlepszym czasem pokonała trasę slalomu. Niestety otrzymała karne sekundy, co ostatecznie zepchnęło ją na drugie miejsce w klasyfikacji. To i tak świetny wynik, ponieważ wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie została wicemistrzynią Europy. Tuż przed Klaudią Zwolińską znalazła się Niemka Ricarda Funk, która miała o dwie sekundy karne mniej. Tym samym to ona została złotą medalistką Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

Natalia Pacierpnik o włos od medalu 

Niewiele do medalu zabrakło drugiej z naszych zawodniczek Natalii Pacierpnik. Ona w slalomie zajęła czwarte miejsce i finiszowała tuż za podium. Dobrze popłynęła trasę i otrzymała tylko dwie karne sekundy. Niestety jeszcze lepiej spisała się Czeszka Tereza Fiserowa. Ta przepłynęła trasę bezbłędnie, dzięki czemu wyprzedziła Natalię Pacierpnik. Mimo zajęcia czwartego miejsca Polka może być zadowolona ze swojego startu. To dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami w tym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...