Jessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska z brązem ME u-23 w wioślarstwie

Strona głównaInneJessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska z brązem ME u-23 w wioślarstwie

Duet Jessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Europy u-23 w wioślarstwie. Polki stanęły na najniższym stopniu podium w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej podczas zawodów rozgrywanych w Varese we Włoszech. W finałach oglądaliśmy jeszcze inne polskie osady, jednak nie stanęły one na podium. Dla Jessiki Sobocińskiej i Wiktorii Kalinowskiej to potwierdzenie dobrej dyspozycji, którą prezentowały (w innych osadach) podczas Pucharu Świata.

Spełniły pokładane w nich nadzieje

Jessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska jechały do Varese jako jedne z faworytek do walki o medal. W tym roku spisują się dobrze na wioślarskich trasach. Choć na co dzień pływają w innych osadach, to jednak we Włoszech szybko znalazły wspólny język. Przekładało się to na owocną współpracę. Bez problemu awansowały do finału A w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Polki po pierwszych 500 metrów zajmowały 4. miejsce, jednak trzymały dystans do wyprzedzających je Szwajcarek.

W drugiej części rywalizacji biało-czerwone wyraźnie przyspieszyły i udało im się wyprzedzić Szwajcarki. Były również blisko pokonania Niemek, jednak te odparły ich atak na końcowych metrach. Walka była bardzo wyrównana i Polki przegrały srebro o włos. Na drugim stopniu podium stanęły Niemki. Mistrzyniami Europy do lat 23 w tej konkurencji zostały Włoszki Greta Parravicini i Elena Sali. Brąz Mistrzostw Europy u-23 to dla Jessiki Sobocińskiej i Wiktorii Kalinowskiej kolejny międzynarodowy sukces

Jak poszło pozostałym Polakom?

Podczas zmagań w Varese w finałach A oglądaliśmy jeszcze dwie polskie osady. Najbliżej medalu była drużyna mężczyzn w składzie: Patryk Wojtalak, Mikołaj Januszewski, Szymon Tomiak, Dominik Glonek, Emil Jackowiak, Jerzy Kaczmarek, Oskar Streich,  Przemysław Wanat i Tomasz Skurzyński, która dopłynęła na 5. pozycji. Lokatę niżej w finale A znalazła się czwórka bez sterniczki: Martyna Jankowska, Anna Potrzuska, Małgorzata Strybel i Izabela Pawlak.