STS KOD PROMOCYJNY

Joanna Sołtysiak mistrzynią świata w AG IRONMAN 70.3

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJoanna Sołtysiak mistrzynią świata w AG IRONMAN 70.3

Joanna Sołtysiak odniosła wielki sukces i została mistrzynią świata w AG IRONMAN 70.3 w kategorii K30-34 oraz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji OPEN dla tej kategorii. Zawody rozgrywano w fińskim Lahti. Polka od początku spisywała się w nich świetnie i udało jej się z nawiązką poprawić wynik sprzed roku z St. George, gdzie zajęła czwarte miejsce i podium przegrała zaledwie o 0,36 sekundy. 

Świetna dyspozycja Joanny Sołtysiak w Lahti 

Polka nie ukrywała, że do Lahti jedzie po to, aby powalczyć o podium mistrzostw świata w AG IRONMAN 70.3 w kategorii K30-34. Przed rokiem zajęła pechowe czwarte miejsce i medal przegrała zaledwie o 0,36 sekundy. Teraz miało być lepiej i rzeczywiście tak było. Po pierwszej konkurencji Polka zajmowała 19. miejsce ze stratą niewiele ponad trzech minut do prowadzącej Regan Hollioake. Joanna Sołtysiak 1,9 kilometra przepłynęła w czasie 30:28. Później doskonały w wykonaniu Polki był etap jazdy na rowerze. Do pokonania było 90 kilometrów. Już po kilkunastu pierwszych kilometrach Joanna Sołtysiak awansowała na trzecie miejsce, a w połowie dystansu traciła do liderki tylko 30 sekund. 

Pod koniec etapu rowerowego Polka awansowała na pierwsze miejsce. Odcinek 90 kilometrów przejechała w czasie 2:20:18. Na drugą w zestawieniu Hollioake z Nowej Zelandii miała ponad minutę przewagi. Do pokonania zostało jeszcze 21,1 kilometra biegu. Tu Polka ponownie spisała się doskonale i przebiegła ten dystans w czasie 4:23:17, dzięki czemu poprawiła się o kilkanaście minut względem zeszłorocznego startu w St. George. Pozwoliło jej to na zdobycie złotego medalu AG IRONMAN 70.3. W kategorii OPEN zajęła świetne drugie miejsce. Lepsza od niej była tylko Anne Sophie Pierre.

Mistrzyni na co dzień pracuje na budowie

Co ciekawe, nasza mistrzyni na co dzień mieszka w Danii, gdzie na pełen etat pracuje na budowie. Do startów przygotowywała się samemu, bez dodatkowych środków od sponsorów. To tylko pokazuje, jak duży sukces osiągnęła w fińskim Lahti, gdzie czuła się doskonale i została mistrzynią świata AG IRONMAN 70.3. Osiągnęła przy tym czas lepszy od wielu profesjonalistek, które na co dzień żyją tylko z triathlonu i mają komfort przygotowywania się pod okiem trenerów oraz z finansowym wsparciem od sponsorów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...