Jolanta Majka i Michał Gadowski z brązowym medalem ME w wioślarstwie

Autor
Strona głównaInneJolanta Majka i Michał Gadowski z brązowym medalem ME w wioślarstwie

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy 2022 w wioślarstwie w Monachium Jolanta Majak i Michał Gadowski sięgnęli po brązowy medal. Polska para mieszana w dwójce podwójnej kapitalnie zaprezentowała się na torze w Monachium i zdobyła medal w konkurencji PR2 w parawioślarstwie. Ostatecznie Polacy musieli uznać wyższość osad z Ukrainy i Francji, a na ostatnich metrach okazali się lepsi od Irlandczyków i Niemców. 

Dobry start polskiej dwójki mieszanej 

Od pierwszych metrów niedzielnego finału polska dwójka wyglądała bardzo solidnie. Jolanta Majka i Michał Gadowski rozpoczęli bardzo aktywnie i przez moment nawet przewodzili stawce. Ich tempo utrzymywały osady z: Ukrainy, Francji, Irlandii i Niemiec. Z czasem biało-czerwoni nieco osłabli i dali się wyprzedzić przed Ukraińców i Francuzów. Z drugiej strony wciąż musieli odpierać ataki mocnych Irlandczyków i Niemców. Ostatecznie udało im się utrzymać trzecią pozycję. Polacy dopłynęli z czasem 9:02.88 i wywalczyli brązowe medale. 

Bezkonkurencyjni okazali się Ukraińcy w składzie: Swietłana Bogusławska i Jarosław Kojuda. Pięć sekund przed Polakami i cztery sekundy za Ukraińcami dopłynęli jeszcze Francuzi w składzie Perle Bouge i Stephane Tardieu. Jolanta Majka i Michał Gadowski zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy 2022 w parawioślratswie w konkurencji PR2 mieszanej dwójki podwójnej. Zawody rozgrywano na torze regatowym w Monachium. 

Słabsze starty pozostałych osad

Na szóstym miejscu swój start zakończyły Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna, które startowały w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet. Poli przyjechały do Monachium po cenne doświadczenie i naukę i widać to było od pierwszych metrów finału. Ostatecznie zakończyły daleko od medalu. Najlepsze w tej konkurencji okazały się Brytyjki, które wyprzedziły Francuzki i Włoszki. W pozostałych niedzielnych finałach nie oglądaliśmy biało-czerwonych. Medal dwójki mieszanej to drugi krążek wywalczony przez Polaków  Monachium. Wcześniej na drugim miejscu zmagania zakończyła męska czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...