STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Julia Gillmaier mistrzynią Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJulia Gillmaier mistrzynią Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Julia Gillmaier na koniu Red Dream Princes odniosła duży sukces i została mistrzynią Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Tegoroczne zmagania rozegrano na parkourze w Strzegoniu. Julia Gillmaier złoto wywalczyła rzutem na taśmę. Zaledwie o 0,2 punktu wyprzedziła srebrnego medalistę Pawła Warszawskiego na koniu Lucinda. Podium uzupełnił Mateusz Kiempa na koniu Libertina. 

Mateusz Kiempa prowadził po dwóch dniach zmagań 

Tytułu wywalczonego przed rokiem bronił Mateusz Kiempa, który w Strzegoniu rywalizował na koniu Libertina. Od początku potwierdzał dobrą dyspozycję. Po próbie ujeżdżania prowadził, jednak różnice pomiędzy pierwszą trójką nie były duże. Drugi był Paweł Warszawski (Lucinda), a trzecie miejsce zajmowała Julia Gillmaier (Red Dream Princes)

Drugiego dnia mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego zawodnicy startowali w rywalizacji terenowej. Po niej wciąż na prowadzeniu był Mateusz Kiempa. Dobrze spisała się Julia Gillmaier, która awansowała na drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium plasował się Paweł Warszawski, jednak ponownie różnice pomiędzy nimi były niewielkie. O losach tytułu miał zadecydować trzeci dzień i konkurs skoków przez przeszkody. 

Udany atak i złoto dla Julii Gillmaier

Ostatniego dnia udanie zaatakowała Julia Gillmaier. Pojechała bardzo dobrze i rzutem na taśmę awansowała na pierwsze miejsce. Dzięki temu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski 2023 we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Wszystko dlatego, że Mateusz Kiempa tym razem był zdecydowanie gorzej dysponowany. Zanotował dwie zrzutki i spore straty. Nie tylko stracił prowadzenie, ale nie utrzymał również drugiej pozycji. Wicemistrzem Polski ze stratą zaledwie 0,2 punktu do zwyciężczyni został Paweł Warszawski. Mateusz Kiempa długo prowadził, jednak ostatecznie musiał zadowolić się brązowym medalem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...