STS KOD PROMOCYJNY

Julia Piotrowska z kwalifikacją olimpijską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJulia Piotrowska z kwalifikacją olimpijską

Reprezentantka Polski w strzelectwie 21-letnia Julia Piotrowska wywalczyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Nasza zawodniczka zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w konkurencji strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów. Do podium było bardzo blisko, jednak młoda Polka już teraz zapewniła sobie możliwość wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Wcześniej sztuki tej dokonała Klaudia Breś, czyli wicemistrzyni Europy w konkurencji pistoletu z 25 metrów. 

Medal był bardzo blisko 

Młoda Polka z powodzeniem startowała na Mistrzostwach Świata w Kairze. Od początku spisywała się bardzo dobrze w licznej stawce. W konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów wystartowało aż 135 zawodniczek. Podczas eliminacji Julia Piotrowska osiągnęła wynik 630.2, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca. Dzięki temu bez problemu awansowała do decydującej rundy rankingowej. Początek nie był najlepszy w wykonaniu 21-letniej Polki, ponieważ z wynikiem 50.6 po pierwszej serii zajmowała dopiero siódme miejsce. Później było już znacznie lepiej i reprezentantka Polski poprawiała swoje wyniki, osiągając kolejno 52.4 i 52.5. 

Czwarta runda to wynik 51.3 i zapewnienie sobie miejsca w pierwszej czwórce mistrzostw świata. Już wtedy Polka była pewna uzyskania przepustki olimpijskiej. Niestety w piątej rundzie nie udało sie odrobić strat do podium i Julia Piotrowska zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Mistrzynią świata została Alison Weisz ze Stanów Zjednoczonych. Pozostałe Polki zajęły odległe pozycje i nie przebrnęły przez rundę eliminacyjną. Aneta Stankiewicz była 47., a Natalia Kochańska ukończyła rywalizację na 79. miejscu. 

Jest kwalifikacja olimpijska

Choć nie ma medalu, to jest kwalifikacja olimpijska. Tę wywalczyły cztery najlepsze zawodniczki z Kairu. Oprócz Julii Piotrowskiej pewne udziału na igrzyskach olimpijskich w Paryżu są jeszcze: mistrzyni świata Alison Weisz ze Stanów Zjednoczonych oraz medalistki z Chin Yuting Huang i Yu Zhang. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...