Julia Piotrowska z kwalifikacją olimpijską

Strona głównaInneJulia Piotrowska z kwalifikacją olimpijską

Reprezentantka Polski w strzelectwie 21-letnia Julia Piotrowska wywalczyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Nasza zawodniczka zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w konkurencji strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów. Do podium było bardzo blisko, jednak młoda Polka już teraz zapewniła sobie możliwość wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Wcześniej sztuki tej dokonała Klaudia Breś, czyli wicemistrzyni Europy w konkurencji pistoletu z 25 metrów.

Medal był bardzo blisko

Młoda Polka z powodzeniem startowała na Mistrzostwach Świata w Kairze. Od początku spisywała się bardzo dobrze w licznej stawce. W konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów wystartowało aż 135 zawodniczek. Podczas eliminacji Julia Piotrowska osiągnęła wynik 630.2, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca. Dzięki temu bez problemu awansowała do decydującej rundy rankingowej. Początek nie był najlepszy w wykonaniu 21-letniej Polki, ponieważ z wynikiem 50.6 po pierwszej serii zajmowała dopiero siódme miejsce. Później było już znacznie lepiej i reprezentantka Polski poprawiała swoje wyniki, osiągając kolejno 52.4 i 52.5.

Czwarta runda to wynik 51.3 i zapewnienie sobie miejsca w pierwszej czwórce mistrzostw świata. Już wtedy Polka była pewna uzyskania przepustki olimpijskiej. Niestety w piątej rundzie nie udało sie odrobić strat do podium i Julia Piotrowska zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Mistrzynią świata została Alison Weisz ze Stanów Zjednoczonych. Pozostałe Polki zajęły odległe pozycje i nie przebrnęły przez rundę eliminacyjną. Aneta Stankiewicz była 47., a Natalia Kochańska ukończyła rywalizację na 79. miejscu.

Jest kwalifikacja olimpijska

Choć nie ma medalu, to jest kwalifikacja olimpijska. Tę wywalczyły cztery najlepsze zawodniczki z Kairu. Oprócz Julii Piotrowskiej pewne udziału na igrzyskach olimpijskich w Paryżu są jeszcze: mistrzyni świata Alison Weisz ze Stanów Zjednoczonych oraz medalistki z Chin Yuting Huang i Yu Zhang.