Trzy medale Polaków na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim 

Strona głównaInneTrzy medale Polaków na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim 

Z dorobkiem trzech zdobytych medali reprezentanci Polski zakończyli tegoroczne Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Europejski czempionat rozgrywany był w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji. Srebrne medale wywalczyły męskie drużyny: Dariusz Popiela, Jakub Brzeziński i Michał Pasiut w kategorii K-1 oraz Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch w kategorii C-1. Brązowy krążek dorzuciła kobieca drużyna: Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska i Klaudia Zwolińska w kategorii K-1×3. 

Dwa srebra męskich drużyn

W czwartek zmagania rozpoczęli kajakarze górscy w kategorii K-1. Od razu zakończyły się one medalem biało-czerwonych. Na drugim stopniu podium stanęli: Jakub Brzeziński, Michał Pasiu (obaj AZS AWF Kraków) oraz Dariusz Popiera (Start Nowy Sącz). Tytuł mistrzów Europy przegrali z Czechami, do których stracili zaledwie 1,69 sekundy w sytuacji, gdy obie ekipy miały po 2 punkty karne. Brązowe medale w tej konkurencji wywalczyli reprezentanci Niemiec. 

Kolejny srebrny medal biało-czerwoni zdobyli w piątek 27 maja. Wówczas znakomicie zaprezentowali się: Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) oraz Michał Wiercioch i Kacper Sztuba (obaj AZS AWF Kraków). Polscy kajakarze w kategorii C-1 przegrali złoty medal z Niemcami. Za Polakami na podium uplasowali się jeszcze Hiszpanie. 

Brązowy medal pań

W czwartek po brązowy medal sięgnęła drużyna kobiet w składzie: Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) oraz Dominika Brzeska i Klaudia Zwolińska (obie Start Nowy Sącz). Kajakarki bardzo dobrze zaprezentowały się w konkurencji K-1×3. Ostatecznie zgromadziły 6 punktów karnych za dotknięcie bramek, jednak nawet to nie odebrało im medalu. Gdyby popłynęły bez tych wpadek, zdobyłyby upragnione złoto. Te powędrowało do Francuzek. Srebrne medale w tej konkurencji wywalczyły Brytyjki. 

Zawody rozgrywane na Słowacji to pierwsza duża impreza w tym sezonie dla kajakarzy górskich. Niestety w pozostałych dniach nasi reprezentanci nie zbliżyli się do pozycji medalowych i często odpadali już w biegach kwalifikacyjnych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...