STS KOD PROMOCYJNY

Trzy medale Polaków na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneTrzy medale Polaków na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim 

Z dorobkiem trzech zdobytych medali reprezentanci Polski zakończyli tegoroczne Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Europejski czempionat rozgrywany był w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji. Srebrne medale wywalczyły męskie drużyny: Dariusz Popiela, Jakub Brzeziński i Michał Pasiut w kategorii K-1 oraz Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch w kategorii C-1. Brązowy krążek dorzuciła kobieca drużyna: Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska i Klaudia Zwolińska w kategorii K-1×3. 

Dwa srebra męskich drużyn

W czwartek zmagania rozpoczęli kajakarze górscy w kategorii K-1. Od razu zakończyły się one medalem biało-czerwonych. Na drugim stopniu podium stanęli: Jakub Brzeziński, Michał Pasiu (obaj AZS AWF Kraków) oraz Dariusz Popiera (Start Nowy Sącz). Tytuł mistrzów Europy przegrali z Czechami, do których stracili zaledwie 1,69 sekundy w sytuacji, gdy obie ekipy miały po 2 punkty karne. Brązowe medale w tej konkurencji wywalczyli reprezentanci Niemiec. 

Kolejny srebrny medal biało-czerwoni zdobyli w piątek 27 maja. Wówczas znakomicie zaprezentowali się: Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) oraz Michał Wiercioch i Kacper Sztuba (obaj AZS AWF Kraków). Polscy kajakarze w kategorii C-1 przegrali złoty medal z Niemcami. Za Polakami na podium uplasowali się jeszcze Hiszpanie. 

Brązowy medal pań

W czwartek po brązowy medal sięgnęła drużyna kobiet w składzie: Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) oraz Dominika Brzeska i Klaudia Zwolińska (obie Start Nowy Sącz). Kajakarki bardzo dobrze zaprezentowały się w konkurencji K-1×3. Ostatecznie zgromadziły 6 punktów karnych za dotknięcie bramek, jednak nawet to nie odebrało im medalu. Gdyby popłynęły bez tych wpadek, zdobyłyby upragnione złoto. Te powędrowało do Francuzek. Srebrne medale w tej konkurencji wywalczyły Brytyjki. 

Zawody rozgrywane na Słowacji to pierwsza duża impreza w tym sezonie dla kajakarzy górskich. Niestety w pozostałych dniach nasi reprezentanci nie zbliżyli się do pozycji medalowych i często odpadali już w biegach kwalifikacyjnych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...