STS KOD PROMOCYJNY

Karolina Naja i Anna Puławska ze złotem Igrzysk Europejskich w K-2 na 500 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKarolina Naja i Anna Puławska ze złotem Igrzysk Europejskich w K-2 na...

Reprezentantki Polski Karolina Naja i Anna Puławska w kapitalnym stylu zdobyły złoto na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Polki tym razem triumfowały w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów. Tym samym powiększyły swój dorobek medalowy, ponieważ dzień wcześniej zdobyły złoto w czwórce. Teraz wygrały z przewagą ponad 0,39 sekundy nad Dunkami. Trzecie miejsce na mecie zajęła osada z Węgier. 

Świetny start reprezentantek Polski 

Polskie kajakarki od początku Igrzysk Europejskich w Krakowie czują się bardzo dobrze. W środę bez większych problemów zwyciężyły w swoim biegu eliminacyjnym i awansowały do finału A. Walka o złoto odbyła się pod kontrolą Polek. Wystartowały mocno i od początku przewodziły stawce. Długo bardzo blisko biało-czerwonych trzymały się Dunki Emma Jorgensen i Frederike Matthiensen, które również były dobrze dysponowane. Ostatnie fragmenty należały jednak do Polek, które jako pierwsze minęły linię mety. Ich przewaga nad drugimi Dunkami wyniosła 0,39 sekundy. Trzecie miejsce i brązowe medale przypadły w udziale osadzie z Węgier w składzie Alida Gazso i Tamara Csipes. One do świetnych Polek straciły ponad 1,5 sekundy. Poza podium zmagania ukończyły m.in.: Niemki, Szwedki i Belgijki. 

Karolina Naja i Anna Puławska z kolejnym złotem

Dla polskich kajakarek to już drugie złoto na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Dzień wcześniej Karolina Naja i Anna Puławska stworzyły czwórkę z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol. Polska drużyna okazała się bezkonkurencyjna i pewnie sięgnęła po złoto. Tym samym Karolina Naja i Anna Puławska dzień po dniu staną na najwyższym stopniu podium. Ich dobra dyspozycja cieszy nie tylko w kontekście obecnych Igrzysk Europejskich, ale również pod kątem przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. 

Polacy mają na koncie już siedem medali Igrzysk Europejskich i zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Na dorobek biało-czerwonych składają się: cztery złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...