Karolina Naja i Anna Puławska ze złotem Igrzysk Europejskich w K-2 na 500 metrów

Strona głównaInneKarolina Naja i Anna Puławska ze złotem Igrzysk Europejskich w K-2 na...

Reprezentantki Polski Karolina Naja i Anna Puławska w kapitalnym stylu zdobyły złoto na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Polki tym razem triumfowały w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów. Tym samym powiększyły swój dorobek medalowy, ponieważ dzień wcześniej zdobyły złoto w czwórce. Teraz wygrały z przewagą ponad 0,39 sekundy nad Dunkami. Trzecie miejsce na mecie zajęła osada z Węgier. 

Świetny start reprezentantek Polski 

Polskie kajakarki od początku Igrzysk Europejskich w Krakowie czują się bardzo dobrze. W środę bez większych problemów zwyciężyły w swoim biegu eliminacyjnym i awansowały do finału A. Walka o złoto odbyła się pod kontrolą Polek. Wystartowały mocno i od początku przewodziły stawce. Długo bardzo blisko biało-czerwonych trzymały się Dunki Emma Jorgensen i Frederike Matthiensen, które również były dobrze dysponowane. Ostatnie fragmenty należały jednak do Polek, które jako pierwsze minęły linię mety. Ich przewaga nad drugimi Dunkami wyniosła 0,39 sekundy. Trzecie miejsce i brązowe medale przypadły w udziale osadzie z Węgier w składzie Alida Gazso i Tamara Csipes. One do świetnych Polek straciły ponad 1,5 sekundy. Poza podium zmagania ukończyły m.in.: Niemki, Szwedki i Belgijki. 

Karolina Naja i Anna Puławska z kolejnym złotem

Dla polskich kajakarek to już drugie złoto na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Dzień wcześniej Karolina Naja i Anna Puławska stworzyły czwórkę z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol. Polska drużyna okazała się bezkonkurencyjna i pewnie sięgnęła po złoto. Tym samym Karolina Naja i Anna Puławska dzień po dniu staną na najwyższym stopniu podium. Ich dobra dyspozycja cieszy nie tylko w kontekście obecnych Igrzysk Europejskich, ale również pod kątem przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. 

Polacy mają na koncie już siedem medali Igrzysk Europejskich i zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Na dorobek biało-czerwonych składają się: cztery złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...