Klaudia Zwolińska brązową medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym

Strona głównaInneKlaudia Zwolińska brązową medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym

Klaudia Zwolińska wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie kajakowym w konkurencji K-1. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze. Oprócz medalu wywalczyła przepustkę do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Losy medalu dla Polki ważyły się do samego końca. Ostatecznie o zaledwie 0,03 sekundy wyprzedziła Martinę Wegman. Mistrzynią świata została Australijka Jessica Fox.

Spokojny start w kwalifikacjach

Zmagania w konkurencji K-1 rozpoczęły się od kwalifikacji. Klaudia Zwolińska zajęła w nich 10. miejsce i pewnie awansowała do półfinałów. Niestety już na tym etapie ze zmaganiami pożegnała się Natalia Pacierpnik. W półfinale Klaudia Zwolińska popłynęła jeszcze lepiej. Zajęła piąte miejsce i pewnie zameldowała się w wielkim finale. Do pozycji medalowej brakowało jej dokładnie 0,9 sekundy. Liczyliśmy na to, że w finale jeszcze się poprawi i powalczy o medal. Wcześniej zapewniła już sobie przepustkę na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu.

Świetny start i brązowy medal Klaudii Zwolińskiej

W wielkim finale do końca drżeliśmy o medal dla Polki. Poza zasięgiem stawki pozostawała Australijka Jessica Fox. Mimo dwóch punktów karnych wygrała z przewagą ponad sekundy nad srebrną medalistką. Na drugim stopniu podium stanęła Eliska Mintalova ze Słowacji. Trzecie miejsce ostatecznie zajęła Klaudia Zwolińska. Straciła do złotej medalistki 1,4 sekundy, jednak zaledwie o 0,03 sekundy wyprzedziła czwartą Holenderkę Martinę Wegman. Dalsze miejsca zajęły m.in. Brazylijka Ana Satila i Włoszka Stefanie Horn.

Dla Klaudii Zwolińskiej brązowy medal mistrzostw świata w slalomie kajakowym to największy sukces w dotychczasowej karierze. Na koncie ma m.in. srebrny medal mistrzostw Europy. Ponadto na igrzyskach olimpijskich w Tokio do końca walczyła o podium i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Teraz stanęła na podium mistrzostw globu. Za rok igrzyska olimpijskie w Paryżu i Polka powinna być tam wymieniania w gronie głównych faworytek do zdobycia medalu. Krążek Klaudii Zwolińskiej to drugi medal biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Londynie