Klaudia Zwolińska show na mistrzostwach Polski w kajakarstwie górskim

Autor
Strona głównaInneKlaudia Zwolińska show na mistrzostwach Polski w kajakarstwie górskim

Klaudia Zwolińska wywalczyła aż trzy złote medale na mistrzostwach Polski 2023 w kajakarstwie górskim. Zawodniczka triumfowała w konkurencjach: K1, C1 oraz w crossie. Mistrzami Polski w rywalizacji mężczyzn zostali: Dariusz Popiela (K1), Szymon Nowobilski (C1) i Michał Pasiut (cross). Zmagania odbywały się na torze „Kolna” w Krakowie. To już 75. mistrzostwa Polski w kajakarstwie górskim w historii. 

Dominacja Klaudii Zwolińskiej w rywalizacji pań 

Rywalizacja pań rozgrywana była pod znakiem pełnej dominacji Klaudii Zwolińskiej. Nasza reprezentantka triumfowała we wszystkich trzech konkurencjach. Zawodniczka ze Startu Nowy Sącz rozpoczęła od złota w K1. Wicemistrzynią Polski zajęła Natalia Pacierpnik z KKK Kraków, a trzecia była Dominika Brzeska ze Startu Nowy Sącz. Drugie złoto Klaudia Zwolińska wywalczyła w konkurencji kanadyjek. Tam wyprzedziła Aleksandrę Stach z KKK Kraków i Katarzynę Liber ze Startu Nowy Sącz. 

W niedzielę rozegrano konkurencję cross. Klaudia Zwolińska ponownie okazała się być bezkonkurencyjna. W tej konkurencji drugie miejsce zajęła Dominika Brzeska, a trzecia była Aleksandra Stach. Klaudia Zwolińska w Krakowie była największą gwiazdą zawodów i zgarnęła komplet złotych medali w startach indywidualnych. 

Zacięta rywalizacja w konkurencjach męskich 

Zdecydowanie więcej zmian na podium mieliśmy w konkurencjach męskich. Wśród kajakarzy najlepszy okazał się Dariusz Popiela ze Startu Nowy Sącz. Wygrał z nieznaczną przewagą nad Mateuszem Polaczykiem z CWZS Zawisza Bydgoszcz. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Mastalski z KS Pieniny Szczawnica. Szymon Nowobilski ze Startu Nowy Sącz wygrał w kanadyjkach, jednak miał zaledwie 0,01 sekundy przewagi nad wicemistrzem Kacprem Sztubą z AZS AWF Kraków. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Hedwig ze Startu Nowy Sącz. W niedzielę na zakończenie zmagań w crossie mężczyzn triumfował Michał Pasiut z AZS AWF Kraków. Drugie miejsce zajął Jan Piprek ze Startu Nowy Sącz, a podium uzupełnił Mateusz Polaczyk, dla którego był to drugi medal tegorocznych mistrzostw Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...