Strona głównaInneKobieca drużyna z brązowym medalem w karabinie pneumatycznym podczas Igrzysk Europejskich

Drużyna kobiet w składzie: Aneta Stankiewcz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska wywalczyła brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego na Igrzyskach Europejskich. Polki w małym finale wyraźnie pokonały Węgierki i zasłużenie znalazły się na podium. To drugi medal dla Polski w strzelectwie podczas tej imprezy. Pierwszy wywalczyła Klaudia Breś, która została złotą medalistką w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów.

Eliminacje z małymi problemami

Na starcie rywalizacji drużyn kobiecych w karabinie pneumatycznych stanęło 12 reprezentacji. Wśród nich biało-czerwone w składzie: Aneta Stankiewcz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska. Polki w eliminacjach miały małe problemy i ukończyły je dopiero na siódmym miejscu z wynikiem 937,8 pkt. Na szczęście do kolejnej fazy zmagań awansowało osiem najlepszych ekip.

Zdecydowanie lepiej biało-czerwonym poszła druga część kwalifikacji. Tu osiem najlepszych drużyn walczyło o to, aby znaleźć się w czołowej czwórce i walczyć o medal. Polki spisywały się zdecydowanie lepiej. W tej fazie rywalizacji uzbierały 626,6 pkt. Dało im to trzecie miejsce w drugiej części kwalifikacji i awans do małego finału, gdzie o brąz walczyły z Węgierkami. W meczu o złoty medal Igrzysk Europejskich spotkały się Szwajcarki i Norweżki.

Świetny występ i brązowy medal polskiej drużyny

W małym finale oglądaliśmy kapitalny występ Polek. Od początku spisywały się w nim świetnie i budowały swoją przewagę nad bezradnymi Węgierkami. Ostatecznie Polki wygrały aż 17:5. Dzięki temu wywalczyły brązowy medal. To duży sukces drużyny, w której składzie na Igrzyska Europejskie znalazły się: Aneta Stankiewcz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska. W małym finale najmocniejszym punktem naszej drużyny była Aneta Stankiewicz, jednak cała trójka strzelała równo i celnie. W wielkim finale oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek. Ostatecznie 16:14 wygrały go Szwajcarki i to one wywalczyły złote medale Igrzysk Europejskich.