STS KOD PROMOCYJNY

Kolejne pięć medali Polaków na ME w kajakarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKolejne pięć medali Polaków na ME w kajakarstwie

Reprezentanci Polski w kajakarstwie wywalczyli kolejne pięć medali podczas Mistrzostw Europy 2022 w Monachium. Mistrzyniami Europy w K2 na 500 metrów zostały niezawodne Karolina Naja i Anna Puławska. Srebrny medal wywalczyli Jakub Stępun i Bartosz Grabowski na 200 metrów. Ponadto Polacy wywalczyli trzy brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium stawali: Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak, Marta Walczykiewicz oraz Oleksiej Koliadych. 

Karolina Naja i Anna Puławska ze złotem 

Swoją moc w Monachium potwierdziły Anna Puławska i Karolina Naja w konkurencji K2 na 500 metrów. Polki w tym roku są bezkonkurencyjne na tym dystansie i zobaczyli to również na monachijskim torze regatowym. Polki wygrały najpierw wyścig eliminacyjny, a następnie pewnie sięgnęły po złoto w finale. Ostatecznie drugie na mecie Belgijki wyprzedziły o 0,8 sekundy. Trzecie miejsce w stawce zajęły zawodniczki z Niemiec. 

Jakub Stępun i Bartosz Grabowski na drugim miejscu

Drugie miejsce i srebrne medale w wyścigu K2 na 200 metrów wywalczyli Jakub Stępun i Bartosz Grabowski. Polacy kapitalnie zaprezentowali się na sprinterskim dystansie. Od początku trzymali się w czołówce i walczyli o medal. Ostatecznie między pierwszą a trzecią osadą było zaledwie 0,016 sekundy różnicy. Medaliści niemal równocześnie minęli linię mety. Polacy zajęli drugie miejsce ze stratą 0,011 sekundy do Włochów. Na trzecim miejscu podium znaleźli się Litwini. 

Trzy brązowe medale drugiego dnia finałów

Drugiego dnia finałów Polacy sięgnęli jeszcze po trzy brązowe medale Mistrzostw Europy w kajakarstwie. Najpierw w konkurencji C2 na 500 metrów na trzecim miejscu finiszowały Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak. Później kolejny medal dużej imprezy zapewniła sobie Marta Walczykiewicz, która ukończyła smagania w K1 na 200 metrów na trzeciej pozycji. Pod koniec sesji finałowej brązowy krążek do naszego dorobku dorzucił jeszcze Oleksiej Koliadych w C1 na 200 metrów. Polacy mają już w dorobku 7 medali Mistrzostw Europy w kajakarstwie i liczą na więcej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...