Kolejne pięć medali Polaków na ME w kajakarstwie

Strona głównaInneKolejne pięć medali Polaków na ME w kajakarstwie

Reprezentanci Polski w kajakarstwie wywalczyli kolejne pięć medali podczas Mistrzostw Europy 2022 w Monachium. Mistrzyniami Europy w K2 na 500 metrów zostały niezawodne Karolina Naja i Anna Puławska. Srebrny medal wywalczyli Jakub Stępun i Bartosz Grabowski na 200 metrów. Ponadto Polacy wywalczyli trzy brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium stawali: Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak, Marta Walczykiewicz oraz Oleksiej Koliadych.

Karolina Naja i Anna Puławska ze złotem

Swoją moc w Monachium potwierdziły Anna Puławska i Karolina Naja w konkurencji K2 na 500 metrów. Polki w tym roku są bezkonkurencyjne na tym dystansie i zobaczyli to również na monachijskim torze regatowym. Polki wygrały najpierw wyścig eliminacyjny, a następnie pewnie sięgnęły po złoto w finale. Ostatecznie drugie na mecie Belgijki wyprzedziły o 0,8 sekundy. Trzecie miejsce w stawce zajęły zawodniczki z Niemiec.

Jakub Stępun i Bartosz Grabowski na drugim miejscu

Drugie miejsce i srebrne medale w wyścigu K2 na 200 metrów wywalczyli Jakub Stępun i Bartosz Grabowski. Polacy kapitalnie zaprezentowali się na sprinterskim dystansie. Od początku trzymali się w czołówce i walczyli o medal. Ostatecznie między pierwszą a trzecią osadą było zaledwie 0,016 sekundy różnicy. Medaliści niemal równocześnie minęli linię mety. Polacy zajęli drugie miejsce ze stratą 0,011 sekundy do Włochów. Na trzecim miejscu podium znaleźli się Litwini.

Trzy brązowe medale drugiego dnia finałów

Drugiego dnia finałów Polacy sięgnęli jeszcze po trzy brązowe medale Mistrzostw Europy w kajakarstwie. Najpierw w konkurencji C2 na 500 metrów na trzecim miejscu finiszowały Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak. Później kolejny medal dużej imprezy zapewniła sobie Marta Walczykiewicz, która ukończyła smagania w K1 na 200 metrów na trzeciej pozycji. Pod koniec sesji finałowej brązowy krążek do naszego dorobku dorzucił jeszcze Oleksiej Koliadych w C1 na 200 metrów. Polacy mają już w dorobku 7 medali Mistrzostw Europy w kajakarstwie i liczą na więcej.