Kolejne trzy medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Strona głównaInneKolejne trzy medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Biało-czerwoni wywalczyli trzy kolejne medale na mistrzostwach świata w strzelectwie. Mistrzem został Maciej Kowalewicz, który triumfował w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw. W tej samej konkurencji na drugim stopniu podium stanął Tomasz Bartnik. Trzeci poniedziałkowy medal wywalczyła Karolina Romańczuk, która również startowała w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw. Polacy mają już pięć medali mistrzostw świata organizowanych w Baku.

Polska dominacja w konkurencji karabinu 300 metrów z trzech postaw mężczyzn

Po dwóch medalach wywalczonych w niedzielę Polacy w poniedziałek poszli za ciosem. Mistrzem świata w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw został Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie nasz reprezentant wywalczył 587 na 600 możliwych punktów. Dzięki zdobył złoty medal. Zaledwie o punkt wyprzedził srebrnego medalistę Tomasza Bartnika z Legii Warszawa. Tyle samo punktów, co Bartnik, zgromadził Pascal Bachmann ze Szwajcarii. Konkurencja karabinu na 300 metrów z trzech postaw nie znajduje się w programie olimpijskim. Zarówno dla Kowalewicza, jak i Bartnika były do drugi medal w Baku, ponieważ dzień wcześniej zostali wicemistrzami świata w konkurencji drużynowej.

Karolina Romańczuk z drugim medalem w Baku

Swój drugi medal w Baku wywalczyła również Karolina Romańczuk. W niedzielę została mistrzynią świata w konkurencji karabinu na 300 metrów w pozycji leżącej. Teraz dołożyła do tego wicemistrzostwo świata w strzelaniu z trzech postaw. Polka do końca walczyła o złoty medal. Ostatecznie zgromadziła 579 punktów i o dwa oczka przegrała ze złotą medalistką Katrine Lund z Norwegii. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Silvia Guignard Schnyder ze Szwajcarii, która miała tyle samo punktów, co Polka.

Polacy w Baku wywalczyli już pięć medali. Dzięki temu nasza reprezentacja zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa Świata w strzelectwie potrwają do 31 sierpnia.