Kolejne trzy medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Autor
Strona głównaInneKolejne trzy medale Polaków na mistrzostwach świata w strzelectwie

Biało-czerwoni wywalczyli trzy kolejne medale na mistrzostwach świata w strzelectwie. Mistrzem został Maciej Kowalewicz, który triumfował w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw. W tej samej konkurencji na drugim stopniu podium stanął Tomasz Bartnik. Trzeci poniedziałkowy medal wywalczyła Karolina Romańczuk, która również startowała w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw. Polacy mają już pięć medali mistrzostw świata organizowanych w Baku. 

Polska dominacja w konkurencji karabinu 300 metrów z trzech postaw mężczyzn 

Po dwóch medalach wywalczonych w niedzielę Polacy w poniedziałek poszli za ciosem. Mistrzem świata w konkurencji karabinu na 300 metrów z trzech postaw został Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie nasz reprezentant wywalczył 587 na 600 możliwych punktów. Dzięki zdobył złoty medal. Zaledwie o punkt wyprzedził srebrnego medalistę Tomasza Bartnika z Legii Warszawa. Tyle samo punktów, co Bartnik, zgromadził Pascal Bachmann ze Szwajcarii. Konkurencja karabinu na 300 metrów z trzech postaw nie znajduje się w programie olimpijskim. Zarówno dla Kowalewicza, jak i Bartnika były do drugi medal w Baku, ponieważ dzień wcześniej zostali wicemistrzami świata w konkurencji drużynowej. 

Karolina Romańczuk z drugim medalem w Baku 

Swój drugi medal w Baku wywalczyła również Karolina Romańczuk. W niedzielę została mistrzynią świata w konkurencji karabinu na 300 metrów w pozycji leżącej. Teraz dołożyła do tego wicemistrzostwo świata w strzelaniu z trzech postaw. Polka do końca walczyła o złoty medal. Ostatecznie zgromadziła 579 punktów i o dwa oczka przegrała ze złotą medalistką Katrine Lund z Norwegii. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Silvia Guignard Schnyder ze Szwajcarii, która miała tyle samo punktów, co Polka. 

Polacy w Baku wywalczyli już pięć medali. Dzięki temu nasza reprezentacja zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa Świata w strzelectwie potrwają do 31 sierpnia.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...