STS KOD PROMOCYJNY

Kolejne trzy medale Polaków na World Games 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKolejne trzy medale Polaków na World Games 2022

Kolejne trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski na World Games 2022. Trzeciego dnia zmagań dwukrotnie na podium stawała Alicja Tchórz. Znalazła się w drużynie, która zdobyła złoto w sztafecie 4×50 metrów w pływaniu z przeszkodami, gdzie wspólnie z Klaudią Naziębło, Kornelią Fiedkiewicz i Paulą Żukowską pobiła rekord igrzysk. Ponadto Alicja Tchórz wywalczyła brąz w wyścigu na 200 metrów z przeszkodami. W wyścigu dronów srebro zdobył Paweł Laszczak. 

Złoto i brąz na basenie pływackim

Dwa kolejne medale Polakom przyniosły występy na basenie pływackim. Najpierw Alicja Tchórz sięgnęła po brązowy medal w wyścigu z przeszkodami na dystansie 200 metrów. Później wspólnie z koleżankami dołożyła złoto w sztafecie 4×50 metrów z przeszkodami, gdzie Polki pobiły również rekord igrzysk z czasem 1:49,05. W złotej sztafecie popłynęły: Alicja Tchórz, Kornelia Fiedkiewicz, Paula Żukowska i Klaudia Naziębło. Co ciekawe, Alicja Tchórz ma na swoim koncie także medale mistrzostw Europy na krótkim basenie w pływaniu tradycyjnym, a teraz po raz kolejny sięga po medale w World Games, czyli Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. Polki złoto zdobyły wspólnie z Węgierkami, które dopłynęły z identycznym czasem. 

Srebro w wyścigach dronów

Na tegorocznych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w amerykańskim Birmingham debiutuje wiele sportów. Wśród nich m.in. wyścigi dronów, czy też parkour oraz breakdance. Polski sukces i srebrny medal przyszedł w wyścigach dronów, gdzie znakomicie spisywał się Paweł Laszczak. Polak dotarł do finału i dopiero w nim przegrał z Francuzem Killianem Rousseau. Niestety słabiej poszło biało-czerwonym w innych konkurencjach trzeciego dnia zmagań na World Games 2022. Póki co na koncie Polaków jest już 10 medali, w tym trzy złote. Dzień wcześniej na najwyższym stopniu podium stawali Agata Sitko (trójbój siłowy) oraz Szymon Kropidłowski (pływanie w osobnych płetwach). Po trzech dniach zmagań Polacy zajmują 8. miejsce w klasyfikacji medalowej. Liderami są Niemcy. Do końca World Games 2022 jeszcze siedem dni. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...