KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym

Strona głównaInneKTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym

Zawodniczki KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg pewnie pokonały 3:0 UCAM Cartagena TM z Hiszpanii i awansowały do finału Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym. Ponownie oglądaliśmy pełną dominację drużyny z Tarnobrzega i spokojne zwycięstwo. Dzięki temu mistrzynie Polski i jednocześnie obrończynie tytułu najlepszej drużyny w Europie po raz piąty w historii zagrają w wielkim finale. Tam zmierzą się z Metz TT z Francji. 

Pełna kontrola i bezpieczny awans 

Tenisistki stołowe z Tarnobrzega były zdecydowanymi faworytkami w walce o awans do finału. Nie tylko bronią tytułu zdobytego przed rokiem, ale także w pierwszym meczu rozgrywanym z Hiszpanii wygrały z UCAM Cartagena TM 3:0. Od początku domowego spotkania oglądaliśmy pewną grę podopiecznych Zbigniewa Nęcka, co skutkowało kolejnymi zwycięstwami. Jako pierwsza przy stole pojawiła się Yu Fu, która pokonała Marię Xiao 3:1. Siarkopol Tarnobrzeg prowadził 1:0. 

Jako druga w drużynie gospodarzy wystąpiła Xiaoxin Yang. Jej rywalką była Dora Madarasz, a spotkanie było bardzo jednostronne i zakończyło się w trzech szybkich setach. Podobny przebieg miał kolejny pojedynek, w którym Elizabeta Samara nie dała żadnych szans Silvii Erderlyi-Assis i też pewnie wygrała 3:0. Dzięki temu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg bez żadnych problemów zameldował się w finale Ligi Mistrzyń i stanie przed szansą na obronę trofeum. 

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – UCAM Cartagena TM 3:0

W wielkim finale z Metz TT

W wielkim finale zawodniczki z Tarnobrzega zmierzą się z francuskim Metz TT, które wyeliminowało w półfinale Linz AG Froschberg z Austrii. Dla Siarkopolu to już piąty finał w historii. Mistrzynie Polski wygrały Ligę Mistrzyń przed rokiem, a także w sezonie 2018/19. W sezonach 2015/16 i 2016/17 musiały uznać wyższość rywalek w finale. Liczymy na to, że tym razem szala zwycięstwa przechyli się na ich stronę i sięgną po trzeci Puchar Ligi Mistrzyń w swojej historii. Na koncie mają również brązowe medale wywalczone w sezonie 2017/18. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...