Łukasz Gutkowski z kwalifikacją olimpijską w pięcioboju nowoczesnym

Strona głównaInneŁukasz Gutkowski z kwalifikacją olimpijską w pięcioboju nowoczesnym

Łukasz Gutkowski zajął dobre ósme miejsce w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Dzięki temu reprezentant Polski wywalczył kwalifikację olimpijską do Paryża. Do medalu w pięcioboju nowoczesnym zabrakło mu zaledwie 23 punkty. To bardzo dobry rezultat. Złotym medalistą Igrzysk Europejskich został Włoch Giorgio Malan. Podium uzupełnili Brytyjczyk Joseph Choong oraz Węgier Csaba Bohm. 

Polak do końca walczył o medal 

Od początku rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym Łukasz Gutkowski spisywał się bardzo solidnie. W finałowej rywalizacji rozpoczął od bezbłędnego przejazdu w jeździectwie, dzięki czemu od razu plasował się w samej czołówce. Niestety nieco gorzej poszło mu na planszy szermierczej. W konsekwencji spadł z miejsca gwarantującego zdobycie medalu Igrzysk Europejskich. Po pływaniu Polak plasował się na szóstym miejscu. Do lidera zmagań tracił jednak tylko sześć punktów, dlatego wciąż pozostawał w grze o medal. 

Niestety najsłabiej Łukaszowi Gutkowskiego poszło w biegu ze strzelaniem. Tam zajął dopiero 13. miejsce. Było wiadomo, że marzenia o medalu musi odłożyć na inny start. Po podsumowaniu wszystkich wyników w pięcioboju nowoczesnym zajął ostatecznie dobrą ósmą lokatę. Najlepszy okazał się świetnie dysponowany Włoch Giorgio Malan. Kolejne miejsca na podium zajęli Brytyjczyk Joseph Choong oraz Węgier Csaba Bohm. Polak wywalczył łącznie 1507 punktów. Do trzeciego Bohma zabrakło mu 23 oczek. Gdyby lepiej spisał się w szermierce, pływaniu lub w biegu ze strzelaniem, to mógł liczyć na miejsce na podium. To było w jego zasięgu. 

Jest kwalifikacja olimpijska

Choć nie udało mu się zdobyć medalu Igrzysk Europejskich, to jednak Łukasz Gutkowski ma powody do zadowolenia. Wszystko dlatego, że ósme miejsce pozwoliło mu wywalczyć kwalifikację olimpijską. Tym samym już teraz reprezentant Polski jest pewny udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Najbliższe miesiące w pełni może podporządkować przygotowaniom do najważniejszej imprezy czterolecia. Być może tam pójdzie mu jeszcze lepiej i włączy się do walki o medal.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....