STS KOD PROMOCYJNY

Łukasz Gutkowski z kwalifikacją olimpijską w pięcioboju nowoczesnym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneŁukasz Gutkowski z kwalifikacją olimpijską w pięcioboju nowoczesnym

Łukasz Gutkowski zajął dobre ósme miejsce w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Dzięki temu reprezentant Polski wywalczył kwalifikację olimpijską do Paryża. Do medalu w pięcioboju nowoczesnym zabrakło mu zaledwie 23 punkty. To bardzo dobry rezultat. Złotym medalistą Igrzysk Europejskich został Włoch Giorgio Malan. Podium uzupełnili Brytyjczyk Joseph Choong oraz Węgier Csaba Bohm. 

Polak do końca walczył o medal 

Od początku rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym Łukasz Gutkowski spisywał się bardzo solidnie. W finałowej rywalizacji rozpoczął od bezbłędnego przejazdu w jeździectwie, dzięki czemu od razu plasował się w samej czołówce. Niestety nieco gorzej poszło mu na planszy szermierczej. W konsekwencji spadł z miejsca gwarantującego zdobycie medalu Igrzysk Europejskich. Po pływaniu Polak plasował się na szóstym miejscu. Do lidera zmagań tracił jednak tylko sześć punktów, dlatego wciąż pozostawał w grze o medal. 

Niestety najsłabiej Łukaszowi Gutkowskiego poszło w biegu ze strzelaniem. Tam zajął dopiero 13. miejsce. Było wiadomo, że marzenia o medalu musi odłożyć na inny start. Po podsumowaniu wszystkich wyników w pięcioboju nowoczesnym zajął ostatecznie dobrą ósmą lokatę. Najlepszy okazał się świetnie dysponowany Włoch Giorgio Malan. Kolejne miejsca na podium zajęli Brytyjczyk Joseph Choong oraz Węgier Csaba Bohm. Polak wywalczył łącznie 1507 punktów. Do trzeciego Bohma zabrakło mu 23 oczek. Gdyby lepiej spisał się w szermierce, pływaniu lub w biegu ze strzelaniem, to mógł liczyć na miejsce na podium. To było w jego zasięgu. 

Jest kwalifikacja olimpijska

Choć nie udało mu się zdobyć medalu Igrzysk Europejskich, to jednak Łukasz Gutkowski ma powody do zadowolenia. Wszystko dlatego, że ósme miejsce pozwoliło mu wywalczyć kwalifikację olimpijską. Tym samym już teraz reprezentant Polski jest pewny udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Najbliższe miesiące w pełni może podporządkować przygotowaniom do najważniejszej imprezy czterolecia. Być może tam pójdzie mu jeszcze lepiej i włączy się do walki o medal.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...