Łukasz Przybylski wicemistrzem świata w konkurencji łuku bloczkowego

Autor
Strona głównaInneŁukasz Przybylski wicemistrzem świata w konkurencji łuku bloczkowego

Łukasz Przybylski został wicemistrzem świata w łucznictwie w konkurencji łuku bloczkowego. W wielkim finale do końca walczył o złoto, jednak musiał uznać wyższość Hindusa Ojasa Pravina Deotale. Spotkanie zakończyło się wynikiem 149:150. Medal wywalczony indywidualnie przez Łukasza Przybylskiego to drugi krążek biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Berlinie. Łuk bloczkowy nie jest konkurencją olimpijską. 

Droga Łukasza Przybylskiego do finału 

Polacy należeli do grona faworytów do walki o medale w konkurencji łuku bloczkowego. Wszystko dlatego, że wcześniej w drużynie sięgnęli po mistrzostwo świata. W kwalifikacjach najlepiej z biało-czerwonych spisał się Przemysław Konecki, który z dorobkiem 704 punktów zajął trzecie miejsce. Łukasz Przybylski był ósmy z wynikiem 700 punktów. Niestety dopiero 78. miejsce zajął Rafał Dobrowolski. 

Ze względu na rozstawienie Przemysław Konecki i Łukasz Przybylski rozpoczęli walkę o medale od III rundy. Na etapie I rundy ze zmaganiami pożegnał się Rafał Dobrowolski, który przegrał 122:137 z Austriakiem Stefanem Heinczem. Łukasz Przybylski w III rundzie wygrał 141:137 z Sebastianem Garcią z Meksyku. Przemysław Konecki odprawił 141:139 jego rodaka Juana Del Rio. W IV rundzie obaj Polacy stoczyli emocjonujące pojedynki, które wygrywali o włos. Łukasz Przybylski pokonał 145:144 Słoweńca Jozefa Bosanskiego, a Przemysław Konecki 147:146 Chorwata Mario Vavro. Niestety w kolejnym starciu Konecki przegrał z Hindusem Ojasem Pravinem Deotale 144:148 i pożegnał się z turniejem na ćwierćfinale. Łukasz Przybylski grał dalej. Pokonał jeszcze 148:144 turka Emircana Henaya i 149:148 Kim Jongho z Korei Południowej. Dzięki temu awansował do wielkiego finału. 

Pojedynek o złoto przegrany o włos 

Pojedynek o złoty medal Łukasz Przybylski przegrał dosłownie o włos. Do końca walczył o tytuł mistrza świata w łuku bloczkowym. Ostatecznie rywal był lepszy o jeden punkt. Zawodnik A3D Toszek Boguszyce przegrał 149:150 z Hindusem Ojasem Pravinem Deotale i został wicemistrzem świata. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył lider światowego rankingu Holender Mike Scholesser. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...