STS KOD PROMOCYJNY

Łukasz Przybylski wicemistrzem świata w konkurencji łuku bloczkowego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneŁukasz Przybylski wicemistrzem świata w konkurencji łuku bloczkowego

Łukasz Przybylski został wicemistrzem świata w łucznictwie w konkurencji łuku bloczkowego. W wielkim finale do końca walczył o złoto, jednak musiał uznać wyższość Hindusa Ojasa Pravina Deotale. Spotkanie zakończyło się wynikiem 149:150. Medal wywalczony indywidualnie przez Łukasza Przybylskiego to drugi krążek biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Berlinie. Łuk bloczkowy nie jest konkurencją olimpijską. 

Droga Łukasza Przybylskiego do finału 

Polacy należeli do grona faworytów do walki o medale w konkurencji łuku bloczkowego. Wszystko dlatego, że wcześniej w drużynie sięgnęli po mistrzostwo świata. W kwalifikacjach najlepiej z biało-czerwonych spisał się Przemysław Konecki, który z dorobkiem 704 punktów zajął trzecie miejsce. Łukasz Przybylski był ósmy z wynikiem 700 punktów. Niestety dopiero 78. miejsce zajął Rafał Dobrowolski. 

Ze względu na rozstawienie Przemysław Konecki i Łukasz Przybylski rozpoczęli walkę o medale od III rundy. Na etapie I rundy ze zmaganiami pożegnał się Rafał Dobrowolski, który przegrał 122:137 z Austriakiem Stefanem Heinczem. Łukasz Przybylski w III rundzie wygrał 141:137 z Sebastianem Garcią z Meksyku. Przemysław Konecki odprawił 141:139 jego rodaka Juana Del Rio. W IV rundzie obaj Polacy stoczyli emocjonujące pojedynki, które wygrywali o włos. Łukasz Przybylski pokonał 145:144 Słoweńca Jozefa Bosanskiego, a Przemysław Konecki 147:146 Chorwata Mario Vavro. Niestety w kolejnym starciu Konecki przegrał z Hindusem Ojasem Pravinem Deotale 144:148 i pożegnał się z turniejem na ćwierćfinale. Łukasz Przybylski grał dalej. Pokonał jeszcze 148:144 turka Emircana Henaya i 149:148 Kim Jongho z Korei Południowej. Dzięki temu awansował do wielkiego finału. 

Pojedynek o złoto przegrany o włos 

Pojedynek o złoty medal Łukasz Przybylski przegrał dosłownie o włos. Do końca walczył o tytuł mistrza świata w łuku bloczkowym. Ostatecznie rywal był lepszy o jeden punkt. Zawodnik A3D Toszek Boguszyce przegrał 149:150 z Hindusem Ojasem Pravinem Deotale i został wicemistrzem świata. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył lider światowego rankingu Holender Mike Scholesser. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...