STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Dzieński brązowym medalistą we wspinaczce na czas na Igrzyskach Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMarcin Dzieński brązowym medalistą we wspinaczce na czas na Igrzyskach Europejskich

Polacy są dominatorami we wspinaczce sportowej na czas. Udowodnił to Marcin Dzieński, który zajął trzecie miejsce w zmaganiach organizowanych w ramach Igrzysk Europejskich. Tym samym dołożył trzeci medal dla Polski w tej konkurencji. Dzień wcześniej złoto i srebro wywalczyły Natalia Kałucka i Aleksandra Mirosław. W pojedynku o brąz Marcin Dzieński pokonał Francuza Pierre’a Rebreyenda. Złoty medal wywalczył Austriak Lukas Knapp.

Dobry występ i kolejny sukces Marcina Dzieńskiego

Marcin Dzieński od początku zmagań na ściance podczas Igrzysk Europejskich czuł się bardzo dobrze. W eliminacjach z czasem 5.569 zajął trzecie miejsce. Dobrze na tym etapie zaprezentował się też Oskar Szałecki, który z czasem 5.735 był szósty. Jednocześnie pobił swój rekord życiowy. Niestety już w pierwszej rundzie fazy pucharowej przegrał z Niemcem Linusem Eliasem Baderem i odpadł z dalszej rywalizacji. 

Już w pierwszej rundzie KO spore wyzwanie czekało przed Marcinem Dzieńskim, czyli obecnym wicemistrzem Europy. Polak mierzył się z aktualnym mistrzem Starego Kontynentu Ukraińcem Daniłe Boldyrjewem. Dzieński wygrał i zameldował się w najlepszej ósemce. W ćwierćfinale Polak pokonał Włocha Ludovico Fosalliego, który nie ukończył zmagań. Nie przeszkodziło to Marcinowi Dzieńskiemu w ustanowieniu nowego rekordu życiowego. Od Igrzysk Europejskich wynosi on 5.422. Polak wygrał i awansował do strefy medalowej. 

Przegrał z mistrzem 

Niestety zwycięska seria Marcina Dzieńskiego zakończyła się w półfinale. Tam musiał uznać wyższość przyszłego mistrza Austriaka Lukasa Knappa. Polakowi pozostała walka o brązowy medal. Tam mierzył się z Francuzem Pierre’em Rebreyend’em. Walka była bardzo wyrównana. Marcin Dzieński wygrał o włos i wywalczył brązowy medal Igrzysk Europejskich. Różnica pomiędzy nimi wyniosła tylko 0,04 sekundy. W wielkim finale Lukas Knapp pokonał kolejnego z Francuzów Marceau Garniera. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...