Marcin Dzieński brązowym medalistą we wspinaczce na czas na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaInneMarcin Dzieński brązowym medalistą we wspinaczce na czas na Igrzyskach Europejskich

Polacy są dominatorami we wspinaczce sportowej na czas. Udowodnił to Marcin Dzieński, który zajął trzecie miejsce w zmaganiach organizowanych w ramach Igrzysk Europejskich. Tym samym dołożył trzeci medal dla Polski w tej konkurencji. Dzień wcześniej złoto i srebro wywalczyły Natalia Kałucka i Aleksandra Mirosław. W pojedynku o brąz Marcin Dzieński pokonał Francuza Pierre’a Rebreyenda. Złoty medal wywalczył Austriak Lukas Knapp.

Dobry występ i kolejny sukces Marcina Dzieńskiego

Marcin Dzieński od początku zmagań na ściance podczas Igrzysk Europejskich czuł się bardzo dobrze. W eliminacjach z czasem 5.569 zajął trzecie miejsce. Dobrze na tym etapie zaprezentował się też Oskar Szałecki, który z czasem 5.735 był szósty. Jednocześnie pobił swój rekord życiowy. Niestety już w pierwszej rundzie fazy pucharowej przegrał z Niemcem Linusem Eliasem Baderem i odpadł z dalszej rywalizacji. 

Już w pierwszej rundzie KO spore wyzwanie czekało przed Marcinem Dzieńskim, czyli obecnym wicemistrzem Europy. Polak mierzył się z aktualnym mistrzem Starego Kontynentu Ukraińcem Daniłe Boldyrjewem. Dzieński wygrał i zameldował się w najlepszej ósemce. W ćwierćfinale Polak pokonał Włocha Ludovico Fosalliego, który nie ukończył zmagań. Nie przeszkodziło to Marcinowi Dzieńskiemu w ustanowieniu nowego rekordu życiowego. Od Igrzysk Europejskich wynosi on 5.422. Polak wygrał i awansował do strefy medalowej. 

Przegrał z mistrzem 

Niestety zwycięska seria Marcina Dzieńskiego zakończyła się w półfinale. Tam musiał uznać wyższość przyszłego mistrza Austriaka Lukasa Knappa. Polakowi pozostała walka o brązowy medal. Tam mierzył się z Francuzem Pierre’em Rebreyend’em. Walka była bardzo wyrównana. Marcin Dzieński wygrał o włos i wywalczył brązowy medal Igrzysk Europejskich. Różnica pomiędzy nimi wyniosła tylko 0,04 sekundy. W wielkim finale Lukas Knapp pokonał kolejnego z Francuzów Marceau Garniera. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Problemy zdrowotne Igi Świątek. Nie zagra w Miami i w meczu Billie Jean King Cup

Iga Świątek z powodu problemów zdrowotnych wycofała się ze startu w turnieju Miami Open 2023 w przeddzień swojego meczu w II rundzie. Liderki światowego...