STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Zieliński mistrzem świata w motorowodnej Formule 500

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMarcin Zieliński mistrzem świata w motorowodnej Formule 500

Na ten dzień czekał całą karierę. Marcin Zieliński został mistrzem świata w Formule 500, która uznawana jest za „królewską klasę” w sportach motorowodnych. Polak od początku tego sezonu spisywał się znakomicie i w każdej z rund cyklu stawał na podium. Dzięki temu 24 września we włoskiej Cremonie zapewnił sobie tytuł mistrza świata. To największy sukces w karierze utytułowanego zawodnika z Klubu Motorowodnego H2O Szczecin. Zawody we Włoszech zostały odwołane ze względny na trudne warunki atmosferyczne. 

Wielki sukces polskiego motorowodniaka

Marcin Zieliński to bardzo utytułowany zawodnik. Do tej pory na koncie miał aż 17 medali mistrzostw Europy i świata w różnych klasach. Brakowało mu jednak tytułu mistrza świata. W końcu udało mu się to osiągnąć. W tym sezonie był zdecydowanie najlepszy w Formule 500. Zaczął od trzech drugich miejsc kolejno w Jedovnicach (Czechy), Żninie i Boretto (Włochy). Przed tygodniem w świetnym stylu wygrał zawody organizowane w Bad Saarow w Niemczech. Dzięki temu przed piątą, czyli ostatnią rundą, plasował się na pozycji lidera z przewagą sześciu punktów nad Estończykiem Erko Aabramsem i 12. punktów nad Słowakiem Marianem Jungiem. 

Finałowa runda w Cremonie odwołana

Ostatnie zawody tegorocznego cyklu Formula 500 zaplanowano we włoskiej Cremonie. Polak jechał tam w celu obrony pozycji lidera i wywalczenia pierwszego tytułu mistrza świata w swojej karierze. Na rzece Pad od początku tygodnia panowały trudne warunki. Woda była wzbudzona, co utrudniało treningi i przygotowania. Ostatecznie organizatorzy odwołali zawody. Ściganie się w takich warunkach byłoby niebezpieczne, ponieważ w rzece pływały kłody i gałęzie. Podjęto decyzję o odwołaniu ostatniej rundy i wyłonieniu nowego mistrza świata na podstawie wcześniej rozegranych zawodów. Dzięki temu po premierowy tytuł w swojej karierze sięgnął Marcin Zieliński z Klubu Motorowodnego H2O Szczecin. Ten rok kończy z podwójną koroną, ponieważ wcześniej w klasie Formula 500 wywalczył mistrzostwo Europy. 

Od 2006 roku Marcin Zieliński wywalczył już 18 medali mistrzostw Europy i mistrzostw świata w takich klasach jak: O/F-125, O-175, Formula 125, Formula 500, Formula 700 i Formula O-700. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...