Marek Komorowski z brązowym medalem Mistrzostw Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Strona głównaInneMarek Komorowski z brązowym medalem Mistrzostw Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Marek Komorowski wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w Durres w Albanii. Reprezentant Polski startował w kategorii do 67 kilogramów. Przegrał tylko z wielkim faworytem Isą Rustamovem z Azerbejdżanu oraz z Bułgarem Dianem Pampordzhievem. Do tego ostatniego w dwuboju stracił zaledwie kilogram. W kategorii juniorskiej po brąz sięgnęła Monika Szymanek (kat. 59 kg). 

Dobry wynik Marka Komorowskiego

Młody reprezentant Polski w podnoszeniu ciężarów udanie rozpoczął rywalizację w dwuboju. W konkurencji rwania osiągnął 124 kilogramy i zajmował drugą pozycję na półmetku. Zdecydowanie z przodu był Isa Rustamov, który już po rwaniu miał 7 kilogramów przewagi nad Polakiem. Po pierwszej konkurencji na najniższym stopniu podium znajdował się Dian Pampordzhiev, który tracił do Polaka tylko 3 kilogramy. 

Drugą konkurencją dwuboju jest podrzut. Tu ponownie zdecydowanie najlepszy był reprezentant Azerbejdżanu. Osiągnął wynik 162 kilogramy, co w klasyfikacji łącznej dało mu aż 293 kilogramy. Niestety Marka Komorowskiego wyprzedził jeszcze Bułgar Pampordzhiev. Podrzucił 151 kilogramów, przy 147 kilogramach Polaka. Oznaczało to, że Polak srebrny medal przegrał zaledwie o kilogram, jednak brąz Mistrzostw Europy w kategorii do lat 23. to spory sukces. Tym samym reprezentant Polski udowodnił, że w przyszłości z powodzeniem może rywalizować na najważniejszych imprezach międzynarodowych. To pierwszy polski medal w kategorii do lat 23. 

Brąz Moniki Szymanek 

W kategorii juniorskiej po brąz w dwuboju sięgnęła Monika Szymanek. Młoda Polka startowała w kategorii do 59 kilogramów. Łącznie osiągnęła 182 kilogramy. O 15 kilogramów słabszy wynik udało się uzyskać Zuzannie Polka, która ostatecznie skończyła rywalizację na szóstej pozycji. Złoto i srebro zdobyły kolejno Olha Iwżenko i Alina Zacharczenko z Ukrainy. Zmagania w albańskim Durres stoją na bardzo wysokim poziomie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Reprezentanci strzelali w ligach zagranicznych. Za nami ostatnia kolejka przed mundialem

Za nami ostatnia kolejka rozgrywek ligowych przed przerwą związaną z mistrzostwami świata 2022 w Katarze. Bramki w zagranicznych klubach strzelali m.in.: Sebastian Szymański, Piotr...