Martyna Dołęga mistrzynią Europy u-20 w podnoszeniu ciężarów

Strona głównaInneMartyna Dołęga mistrzynią Europy u-20 w podnoszeniu ciężarów

Młoda Polka Martyna Dołęga została mistrzynią Europy do lat 20. w podnoszeniu ciężarów. Rywalizowała w kategorii do 71 kilogramów w Bukareszcie. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła Monika Marach. W niedzielę brązowy medal w kategorii wiekowej u-23 wywalczył również Patryk Bęben. Zawodnik ten rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Przed nami kolejne starty biało-czerwonych. 

Świetny start i złoty medal Martyny Dołęgi 

W rywalizacji do lat 20. znakomicie spisały się dwie Polki. Martyna Dołęga została mistrzynią Europy w dwuboju. Łącznie osiągnęła 216 kg (95 + 121). Dzięki temu zawodniczka WLKS Siedlce Nowe Iganie dosłownie o kilogram wyprzedziła Finkę Annę Ylisoini. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii do 71 kilogramów wywalczyła Monika Marach z drużyny MKS Atleta Gdańsk. Druga z Polek osiągnęła w dwuboju 213 kg (98 + 115). Ponadto w tej konkurencji Martyna Dołęga poprawiła rekord Polski w kategorii wiekowej u-20. 

Brązowy medal Patryka Bębna

Powody do zadowolenia ma również Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów. W niedzielę w Bukareszcie stanął na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Dzięki temu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów. Polak w dwuboju uzyskał wynik 320 kg (142 + 178). Tego dnia poza konkurencją był Rafik Harutyunyan z Armenii, który wyprzedził Polaka o 10 kilogramów. Drugie miejsce zajął jego rodak Karen Margaryan. Ten wyprzedził naszego zawodnika o trzy kilogramy. 

Przed nami kolejne starty 

W poniedziałek 31 lipca czekają nas kolejne starty Polaków. O medale powalczą Michał Jaworski (CLKS Mazovia Ciechanów), Patryk Barański (LKS Dobryszyce) i Andżelika Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława). Łącznie Polacy na mistrzostwach Europy u-20 i u-23 w podnoszeniu ciężarów wywalczyli już siedem medali, w tym dwa złote Martyny Dołęgi i Moniki Szymanek. Liczymy na to, że do końca zmagań dorzucą jeszcze kilka krążków do naszego dorobku. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...