STS KOD PROMOCYJNY

Martyna Dołęga mistrzynią Europy u-20 w podnoszeniu ciężarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMartyna Dołęga mistrzynią Europy u-20 w podnoszeniu ciężarów

Młoda Polka Martyna Dołęga została mistrzynią Europy do lat 20. w podnoszeniu ciężarów. Rywalizowała w kategorii do 71 kilogramów w Bukareszcie. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła Monika Marach. W niedzielę brązowy medal w kategorii wiekowej u-23 wywalczył również Patryk Bęben. Zawodnik ten rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Przed nami kolejne starty biało-czerwonych. 

Świetny start i złoty medal Martyny Dołęgi 

W rywalizacji do lat 20. znakomicie spisały się dwie Polki. Martyna Dołęga została mistrzynią Europy w dwuboju. Łącznie osiągnęła 216 kg (95 + 121). Dzięki temu zawodniczka WLKS Siedlce Nowe Iganie dosłownie o kilogram wyprzedziła Finkę Annę Ylisoini. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii do 71 kilogramów wywalczyła Monika Marach z drużyny MKS Atleta Gdańsk. Druga z Polek osiągnęła w dwuboju 213 kg (98 + 115). Ponadto w tej konkurencji Martyna Dołęga poprawiła rekord Polski w kategorii wiekowej u-20. 

Brązowy medal Patryka Bębna

Powody do zadowolenia ma również Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów. W niedzielę w Bukareszcie stanął na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Dzięki temu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów. Polak w dwuboju uzyskał wynik 320 kg (142 + 178). Tego dnia poza konkurencją był Rafik Harutyunyan z Armenii, który wyprzedził Polaka o 10 kilogramów. Drugie miejsce zajął jego rodak Karen Margaryan. Ten wyprzedził naszego zawodnika o trzy kilogramy. 

Przed nami kolejne starty 

W poniedziałek 31 lipca czekają nas kolejne starty Polaków. O medale powalczą Michał Jaworski (CLKS Mazovia Ciechanów), Patryk Barański (LKS Dobryszyce) i Andżelika Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława). Łącznie Polacy na mistrzostwach Europy u-20 i u-23 w podnoszeniu ciężarów wywalczyli już siedem medali, w tym dwa złote Martyny Dołęgi i Moniki Szymanek. Liczymy na to, że do końca zmagań dorzucą jeszcze kilka krążków do naszego dorobku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...