STS KOD PROMOCYJNY

Medale na otwarcie PŚ w strzelectwie! Srebro i brąz dla Polaków

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSukcesy i rekordyMedale na otwarcie PŚ w strzelectwie! Srebro i brąz dla Polaków

Polscy strzelcy dobrze zaczęli Puchar Świata w Jakarcie (Indonezja). Aneta Stankiewicz w pierwszym dniu rywalizacji zdobyła srebro w karabinie pneumatycznym. Udany start zawodniczka ma za sobą również w parze z Maciejem Kowalewiczem – brązowy medal, po wygranej 16:10 z Węgrami.

6 reprezentantów w Jakarcie

W strzeleckim Pucharze Świata (27.01-7.02) w Jakarcie (Indonezja) startuje 132 zawodników, reprezentują 20 krajów z całego świata. Z Polski to 6 strzelców sportowych: Natalia Kochańska (karabin, ZKS Gwardia Zielona Góra), Aneta Stankiewicz (karabin, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Maciej Kowalewicz (karabin, Gwardia Olsztyn), Oskar Miliwek (pistolet, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Julita Borek (pistolet, SKS Dwór Grunwaldzki Poznań), Joanna Wawrzonowska (pistolet, Floty Gdynia).

Na razie najbardziej emocjonująca była rywalizacja w konkurencji karabin pneumatyczny kobiet na dystansie 10 m. To jedna z najpopularniejszych strzeleckich konkurencji, startowało w niej ponad 50 najlepszych zawodniczek z całego świata. A do finałowej ósemki dostały się aż dwie Polki.

– To mój pierwszy finał na pucharze świata, co cieszy jeszcze bardziej – mówi Natalia Kochańska (ZKS Gwardia Zielona Góra). Zawodniczka zajęła ostatecznie siódme miejsce. – W finale zabrakło mi „pary”, chociaż czułam się dobrze. Nie dopilnowałam poprawnego ustawienia i niestety dziewczyny mi „odskoczyły”.

Medale na otwarcie PŚ w strzelectwie! Srebro i brąz dla Polaków

Srebro i złoto na start

„Odskoczyła” między innymi Aneta Stankiewicz, która po przegranym 16:10 meczu o złoto z Eszter Meszaros z Węgier zajęła drugie miejsce w karabinie pneumatycznym 10m.

To od Pucharu Świata w Baku, w czerwcu zeszłego roku, przełomowy moment. Do tej pory zmagałam się z dużymi problemami sprzętowymi, a to wpływało negatywnie na postawę i wywoływało lawinę błędów. Przepracowaliśmy to z trenerem klubowym oraz kadrowym i… oto jestem. Wróciłam na odpowiednie tory. 

Aneta Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz

Nie tylko srebro jest na koncie zawodniczki z Bydgoszczy. W parze z Maciejem Kowalewiczem (Gwardia Olsztyn) wywalczyli trzecie miejsce w karabinie pneumatycznym MIX na dystansie 10 m. Wygrali mecz o brąz 16:10 z zawodnikami z Węgier. – To pierwszy mój start w parze z Anetą i jednocześnie wielki sukces. Mam nadzieję, że to dobry początek dobrych startów w tym roku – podsumowuje Kowalewicz.

To już drugi na tym Pucharze Świata finał z udziałem młodego strzelca z Olsztyna. Pierwszego dnia zawodów niewiele mu zabrakło, by stanąć na podium. Zajął czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów (na ponad 30 najlepszych strzelców z całego świata, startujących w tej konkurencji).

Puchar Świata w Jakarcie to pierwsze tak znaczące, międzynarodowe zawody strzeleckie w tym roku. Zawodnicy, oprócz medali, zdobywają ważne punkty do rankingu światowego i olimpijskiego. Dlatego te starty są tak ważne.

Paweł Pietruk, trener karabinu polskiej kadry narodowej
Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...