Medalowa niedziela polskich kajakarzy na MŚ w Darmouth

Strona głównaInneMedalowa niedziela polskich kajakarzy na MŚ w Darmouth

Reprezentanci Polski zdobyli cztery medale ostatniego dnia Mistrzostw Świata w kajakarstwie, które odbywają się w kanadyjskim Darmouth. Mistrzyniami świata zostały Karolina Naja i Anna Puławska, czyli nasza kobieca dwójka. Srebrne krążki dołożyły kanadyjskie czwórki mężczyzn i kobiet. Do tego biało-czerwoni stanęli na trzecim miejscu podium w mikście. Tym samym Polacy na Mistrzostwach Świata zdobyli łącznie 7 medali. 

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata

Karolina Naja i Anna Puławska zostały mistrzyniami świata w kobiecej dwójce. Tym samym wywalczyły swój drugi złoty krążek podczas zawodów rozgrywanych w kanadyjskim Darmouth. Wcześniej obie wchodziły w skład osady kobiecej czwórki. Tym razem Karolina Naja i Anna Puławska były faworytkami do zdobycia złotego medalu i udowodniły to na dystansie. Wystartowały znakomicie i na trasie nie dały żadnych szans swoim rywalkom. Dopłynęły z wyraźną przewagą i potwierdziły, że za dwa lata na Igrzyskach powinny być głównymi faworytkami do złota. Kolejne miejsca zajęły osady z Niemiec i Belgii. 

Dwa srebra kanadyjkowych czwórek

Po srebrne medale sięgnęły kanadyjkowe czwórki kobiet i mężczyzn. Jako piersi z medalu cieszyli się panowie w składzie: Aleksander Kitewski, Wiktor Głazunów, Aren Śliwiński i Norman Zezula. Polacy do końca walczyli o zdobycie tytułu mistrzów świata, jednak ostatecznie na finiszu musieli uznać wyższość kapitalnie dysponowanych Hiszpanów. Ostatecznie biało-czerwoni dopłynęli około 0,5 sekundy za Hiszpanami i z taką samą przewagą wygrali z Ukraińcami. 

Sukces kolegów powtórzyły panie w składzie: Sylwia Szczerbińska, Katarzyna Szpierkiewicz, Aleksandra Jacewicz i Julia Walczak. Stanęły na drugim miejscu podium w wyścigu kanadyjkowych czwórek na 500 metrów. Od początku finału w walce o złoto pozostawały tylko Polki i Kanadyjki. Na dystansie stoczyły kapitalny bój, jednak ostatecznie o 0,17 sekundy lepsze okazały się rywalki, które po złoto sięgnęły przed własną publicznością. Na najniższym stopniu podium stanęły Węgierki. 

Brąz polskiej osady mieszanej

Brązowy medal zdobyła polska osada mieszana w składzie Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski. Tym samym drugiego i ostatniego dnia finałów w Darmouth oboje wywalczyli po dwa krążki. Nasz mikst na dystansie 500 metrów uległ tylko Kanadyjczykom i Niemcom i z dość wyraźną przewagą wygrał z osadą z Rumunii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...