STS KOD PROMOCYJNY

Medalowa niedziela polskich kajakarzy na MŚ w Darmouth

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMedalowa niedziela polskich kajakarzy na MŚ w Darmouth

Reprezentanci Polski zdobyli cztery medale ostatniego dnia Mistrzostw Świata w kajakarstwie, które odbywają się w kanadyjskim Darmouth. Mistrzyniami świata zostały Karolina Naja i Anna Puławska, czyli nasza kobieca dwójka. Srebrne krążki dołożyły kanadyjskie czwórki mężczyzn i kobiet. Do tego biało-czerwoni stanęli na trzecim miejscu podium w mikście. Tym samym Polacy na Mistrzostwach Świata zdobyli łącznie 7 medali. 

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata

Karolina Naja i Anna Puławska zostały mistrzyniami świata w kobiecej dwójce. Tym samym wywalczyły swój drugi złoty krążek podczas zawodów rozgrywanych w kanadyjskim Darmouth. Wcześniej obie wchodziły w skład osady kobiecej czwórki. Tym razem Karolina Naja i Anna Puławska były faworytkami do zdobycia złotego medalu i udowodniły to na dystansie. Wystartowały znakomicie i na trasie nie dały żadnych szans swoim rywalkom. Dopłynęły z wyraźną przewagą i potwierdziły, że za dwa lata na Igrzyskach powinny być głównymi faworytkami do złota. Kolejne miejsca zajęły osady z Niemiec i Belgii. 

Dwa srebra kanadyjkowych czwórek

Po srebrne medale sięgnęły kanadyjkowe czwórki kobiet i mężczyzn. Jako piersi z medalu cieszyli się panowie w składzie: Aleksander Kitewski, Wiktor Głazunów, Aren Śliwiński i Norman Zezula. Polacy do końca walczyli o zdobycie tytułu mistrzów świata, jednak ostatecznie na finiszu musieli uznać wyższość kapitalnie dysponowanych Hiszpanów. Ostatecznie biało-czerwoni dopłynęli około 0,5 sekundy za Hiszpanami i z taką samą przewagą wygrali z Ukraińcami. 

Sukces kolegów powtórzyły panie w składzie: Sylwia Szczerbińska, Katarzyna Szpierkiewicz, Aleksandra Jacewicz i Julia Walczak. Stanęły na drugim miejscu podium w wyścigu kanadyjkowych czwórek na 500 metrów. Od początku finału w walce o złoto pozostawały tylko Polki i Kanadyjki. Na dystansie stoczyły kapitalny bój, jednak ostatecznie o 0,17 sekundy lepsze okazały się rywalki, które po złoto sięgnęły przed własną publicznością. Na najniższym stopniu podium stanęły Węgierki. 

Brąz polskiej osady mieszanej

Brązowy medal zdobyła polska osada mieszana w składzie Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski. Tym samym drugiego i ostatniego dnia finałów w Darmouth oboje wywalczyli po dwa krążki. Nasz mikst na dystansie 500 metrów uległ tylko Kanadyjczykom i Niemcom i z dość wyraźną przewagą wygrał z osadą z Rumunii.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...