STS KOD PROMOCYJNY

Męska czwórka podwójna wygrała PŚ w Lucernie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMęska czwórka podwójna wygrała PŚ w Lucernie

Znakomicie w Lucernie zaprezentowała się męska czwórka podwójna. Polscy wioślarze z dużą przewagą wygrali finałowe zawody Pucharu Świata. Nad kolejnymi osadami mieli przewagę około jednej długości łodzi. W zwycięskiej osadzie popłynęli: Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Podczas zawodów w Szwajcarii byli bezkonkurencyjni. Z dobrej strony pokazali się również inni biało-czerwoni. 

Dominacja polskiej czwórki podwójnej

Na torze w Lucernie mogliśmy oglądać prawdziwą dominację polskiej męskiej czwórki podwójnej. Polacy bez większych problemów wygrywali przedbieg, a także rywalizację półfinałową. To sprawiło, że w roli faworytów przystępowali również do wielkiego finału. Skład prezentował się następująco: Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Obecność w osadzie Mirosława Ziętarskiego i Fabiana Barańskiego wynikała z ich dobrej postawy w ostatnich tygodniach. Poza Polakami w finale A płynęli jeszcze; Włosi, Ukraińcy, Rumuni, Chińczycy i Francuzi. 

Od początku biało-czerwoni narzucili bardzo wysokie tempo i plasowali się na pierwszym miejscu. Inne osady próbowały nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi Polakami, jednak na trasie traciły kolejne metry. Ostatecznie reprezentanci Polski wygrali bieg finałowy z przewagą długości łodzi nad kolejnymi na mecie Włochami i Rumunami. 

Dobre występy innych biało-czerwonych

We szwajcarskiej Lucernie z dobrej strony pokazały się również inne polskie osady, jednak nie stanęły na podium. Najbliżej tego była kobieca czwórka podwójna, która minęła linię mety na czwartym miejscu. W osadzie popłynęły: Marta Wieliczko, Katarzyna Boruch, Katarzyna Zillmann i Joanna Dittmann. Ostatecznie przegrały z Chinkami, Brytyjkami i Włoszkami. W dwójce podwójnej wagi lekkiej na piątym miejscu skończyły Katarzyna Wełna i Jessika Sobocińska, a na szóstym Zuzanna Jasińska i Wiktoria Kalinowska. 

W tej samej konkurencji u mężczyzn na szóstym miejscu w finale A dopłynęli Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski. Szóste miejsce w finale A czwórki bez sterniczki zajęły Polki w składzie osady: Olga Michałkiewicz, Barbara Jęchorek, Weronika Kaźmierczak i Zuzanna Lesner. Wśród mężczyzn Polacy wygrali finał B i zakończyli zmagania na 7. miejscu. Osadę tworzyli: Mateusz Wilangowski, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda i Łukasz Posyłajka. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...