Męska czwórka podwójna wygrała PŚ w Lucernie

Strona głównaInneMęska czwórka podwójna wygrała PŚ w Lucernie

Znakomicie w Lucernie zaprezentowała się męska czwórka podwójna. Polscy wioślarze z dużą przewagą wygrali finałowe zawody Pucharu Świata. Nad kolejnymi osadami mieli przewagę około jednej długości łodzi. W zwycięskiej osadzie popłynęli: Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Podczas zawodów w Szwajcarii byli bezkonkurencyjni. Z dobrej strony pokazali się również inni biało-czerwoni. 

Dominacja polskiej czwórki podwójnej

Na torze w Lucernie mogliśmy oglądać prawdziwą dominację polskiej męskiej czwórki podwójnej. Polacy bez większych problemów wygrywali przedbieg, a także rywalizację półfinałową. To sprawiło, że w roli faworytów przystępowali również do wielkiego finału. Skład prezentował się następująco: Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Fabian Barański i Mirosław Ziętarski. Obecność w osadzie Mirosława Ziętarskiego i Fabiana Barańskiego wynikała z ich dobrej postawy w ostatnich tygodniach. Poza Polakami w finale A płynęli jeszcze; Włosi, Ukraińcy, Rumuni, Chińczycy i Francuzi. 

Od początku biało-czerwoni narzucili bardzo wysokie tempo i plasowali się na pierwszym miejscu. Inne osady próbowały nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi Polakami, jednak na trasie traciły kolejne metry. Ostatecznie reprezentanci Polski wygrali bieg finałowy z przewagą długości łodzi nad kolejnymi na mecie Włochami i Rumunami. 

Dobre występy innych biało-czerwonych

We szwajcarskiej Lucernie z dobrej strony pokazały się również inne polskie osady, jednak nie stanęły na podium. Najbliżej tego była kobieca czwórka podwójna, która minęła linię mety na czwartym miejscu. W osadzie popłynęły: Marta Wieliczko, Katarzyna Boruch, Katarzyna Zillmann i Joanna Dittmann. Ostatecznie przegrały z Chinkami, Brytyjkami i Włoszkami. W dwójce podwójnej wagi lekkiej na piątym miejscu skończyły Katarzyna Wełna i Jessika Sobocińska, a na szóstym Zuzanna Jasińska i Wiktoria Kalinowska. 

W tej samej konkurencji u mężczyzn na szóstym miejscu w finale A dopłynęli Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski. Szóste miejsce w finale A czwórki bez sterniczki zajęły Polki w składzie osady: Olga Michałkiewicz, Barbara Jęchorek, Weronika Kaźmierczak i Zuzanna Lesner. Wśród mężczyzn Polacy wygrali finał B i zakończyli zmagania na 7. miejscu. Osadę tworzyli: Mateusz Wilangowski, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda i Łukasz Posyłajka. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...