STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzostwa Polski w wioślarstwie za nami. Faworyci nie zawiedli

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMistrzostwa Polski w wioślarstwie za nami. Faworyci nie zawiedli

Za nami mistrzostwa Polski w wioślarstwie, które odbyły się na torze Malta w Poznaniu. Dwa złote medale wywalczyła Weronika Kalinowska, a tytuł sprzed roku w jedynkach obronił Mateusz Biskup. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna Lotto Bydgostia. Kolejne miejsca zajęły zespoły Posnania RBW i AZS UMK Toruń. Z różnych przyczyn w Poznaniu nie obejrzeliśmy kilkoro reprezentantów Polski, w tym m.in.: Katarzyny Zillmann, Jerzego Kowalskiego, Artura Mikołajczewskiego i Fabiana Barańskiego.

Dwa złote medale Weroniki Kalinowskiej

Świetnie na mistrzostwach Polski w Poznaniu zaprezentowała się Weronika Kalinowska z AZS AWF Warszawa. Najpierw wygrała w kobiecych jedynkach, a następnie triumfowała w jedynkach wagi lekkiej. W dwójce podwójnej po złoty medal sięgnęły Paulina Chrzanowska i Izabela Gałek z Lotto Bydgostii. Złoto w dwójce podwójnej wagi lekkiej powędrowało do Adeli Roszkowskiej i Zuzanny Dudy z AZS AWF Warszawa. Katarzyna Boruch i Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów Wielkopolski triumfowały w dwójce bez sterniczki. W tej samej konkurencji w wadze lekkiej najlepsze były Hanna Śmigielska i Natalia Zandecka z Posnania RBW.

Ponadto w rywalizacji drużynowej zwycięstwa odniosły:

  • Lotto Bydgostia (czwórka podwójna);
  • Posnania RBW (czwórka podwójna wagi lekkiej);
  • AZS AWF Gorzów Wielkopolski (czwórka bez sterniczki);
  • AZS UMK Toruń (ósemka).

Mateusz Biskup obronił tytuł sprzed roku 

W najważniejszej konkurencji jedynek tytuł sprzed roku obronił Mateusz Biskup z Lotto Bydgostii. W wadze lekkiej najlepszy okazał się Łukasz Sawicki, który na co dzień trenuje w AZS AWF Warszawa. Piotr Płomiński i Konrad Domański z WTW Warszawa triumfowali w dwójce podwójnej. Daniel Gałęza i Szymon Stankiewicz z drużyny Drakkar Gdańsk okazali się najlepsi w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Bez sternika triumfowali Emilian Jackowiak i Jerzy Kaczmarek z Posnanii RBW. W wadze lekkiej najlepsi byli zawodnicy Lotto Bydgostii Adam Siewaszewicz i Artur Zalewski. 

Ponadto w rywalizacji drużynowej zwycięstwa odniosły:

  • Posnania RBW (czwórka bez sternika);
  • Posnania RBW (czwórka podwójna);
  • Lotto Bydgostia (czwórka podwójna wagi lekkiej);
  • Posnania RBW (ósemka).
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...