Mistrzostwa Polski w wioślarstwie za nami. Faworyci nie zawiedli

Strona głównaInneMistrzostwa Polski w wioślarstwie za nami. Faworyci nie zawiedli

Za nami mistrzostwa Polski w wioślarstwie, które odbyły się na torze Malta w Poznaniu. Dwa złote medale wywalczyła Weronika Kalinowska, a tytuł sprzed roku w jedynkach obronił Mateusz Biskup. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna Lotto Bydgostia. Kolejne miejsca zajęły zespoły Posnania RBW i AZS UMK Toruń. Z różnych przyczyn w Poznaniu nie obejrzeliśmy kilkoro reprezentantów Polski, w tym m.in.: Katarzyny Zillmann, Jerzego Kowalskiego, Artura Mikołajczewskiego i Fabiana Barańskiego.

Dwa złote medale Weroniki Kalinowskiej

Świetnie na mistrzostwach Polski w Poznaniu zaprezentowała się Weronika Kalinowska z AZS AWF Warszawa. Najpierw wygrała w kobiecych jedynkach, a następnie triumfowała w jedynkach wagi lekkiej. W dwójce podwójnej po złoty medal sięgnęły Paulina Chrzanowska i Izabela Gałek z Lotto Bydgostii. Złoto w dwójce podwójnej wagi lekkiej powędrowało do Adeli Roszkowskiej i Zuzanny Dudy z AZS AWF Warszawa. Katarzyna Boruch i Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów Wielkopolski triumfowały w dwójce bez sterniczki. W tej samej konkurencji w wadze lekkiej najlepsze były Hanna Śmigielska i Natalia Zandecka z Posnania RBW.

Ponadto w rywalizacji drużynowej zwycięstwa odniosły:

  • Lotto Bydgostia (czwórka podwójna);
  • Posnania RBW (czwórka podwójna wagi lekkiej);
  • AZS AWF Gorzów Wielkopolski (czwórka bez sterniczki);
  • AZS UMK Toruń (ósemka).

Mateusz Biskup obronił tytuł sprzed roku 

W najważniejszej konkurencji jedynek tytuł sprzed roku obronił Mateusz Biskup z Lotto Bydgostii. W wadze lekkiej najlepszy okazał się Łukasz Sawicki, który na co dzień trenuje w AZS AWF Warszawa. Piotr Płomiński i Konrad Domański z WTW Warszawa triumfowali w dwójce podwójnej. Daniel Gałęza i Szymon Stankiewicz z drużyny Drakkar Gdańsk okazali się najlepsi w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Bez sternika triumfowali Emilian Jackowiak i Jerzy Kaczmarek z Posnanii RBW. W wadze lekkiej najlepsi byli zawodnicy Lotto Bydgostii Adam Siewaszewicz i Artur Zalewski. 

Ponadto w rywalizacji drużynowej zwycięstwa odniosły:

  • Posnania RBW (czwórka bez sternika);
  • Posnania RBW (czwórka podwójna);
  • Lotto Bydgostia (czwórka podwójna wagi lekkiej);
  • Posnania RBW (ósemka).

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...