Monika Szymanek mistrzynią Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Strona głównaInneMonika Szymanek mistrzynią Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Monika Szymanek osiągnęła spory sukces i została mistrzynią Europy do lat 23. w podnoszeniu ciężarów. Łącznie po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwoni mają już na koncie trzy medale mistrzostw Europy u-20 i u-23, które rozgrywane są w rumuńskim Bukareszcie. Wcześniej wicemistrzynią Europy została Oliwia Drzazga, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Myjak. Przed nami kolejne dni rywalizacji.

Złoto Moniki Szymanek

Pierwsze polskie złoto w Bukareszcie jest autorstwa Moniki Szymanek, która rywalizowała w kategorii do 55 kilogramów u-23. Polka na co dzień trenuje w zespole LKS Dobryszyce. W czwartek 27 lipca wywalczyła największy sukces w dotychczasowej karierze. W dwuboju uzyskała 184 kg (79 kg + 105 kg) i aż pięciokrotnie biła rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie pozwoliło jej to na wygranie rywalizacji. Losy tytułu mistrzowskiego ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie Monika Szymanek o kilogram wyprzedziła drugą w klasyfikacji Niemkę Annikę Pilz i o dwa kilogramy Turczynkę Burcu Alici.

Wicemistrzostwo Europy Oliwii Drzyzgi

Wicemistrzynią Europy do lat 20 została Oliwia Drzyzga. Po medal sięgnęła w środę 26 lipca. Wówczas znakomicie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 49 kilogramów. Młoda Polka na co dzień trenuje w zespole UMLKS Radomsko. W Bukareszcie otworzyła dorobek medalowy reprezentacji Polski. W konkurencji dwuboju 161 kg (72 + 89). Lepsza od niej była tylko Mariam Maisuradze z Gruzji, która wygrała zaledwie o kilogram. Na najniższym stopniu podium stanęła Medina Bilicier z Turcji.

Małgorzata Myjak z brązowym medalem

Powody do radości ma również Małgorzata Myjak z zespołu LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Młoda Polka sięgnęła po brązowy medal w kategorii wagowej do 55 kilogramów i wiekowej u-20. W dwuboju uzyskała 176 kg (83 + 93). Po złoto w tej konkurencji sięgnęła Andreea Cotruta z Rumunii. Drugie miejsce zajęła Włoszka Celine Ludovica Delia. Obie miały większą przewagę nad młodą Polką. Krążek zdobyty przez Małgorzatę Myjak to trzeci medal biało-czerwonych na zawodach, które zakończą się dopiero 3 sierpnia.