STS KOD PROMOCYJNY

Monika Szymanek mistrzynią Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMonika Szymanek mistrzynią Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Monika Szymanek osiągnęła spory sukces i została mistrzynią Europy do lat 23. w podnoszeniu ciężarów. Łącznie po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwoni mają już na koncie trzy medale mistrzostw Europy u-20 i u-23, które rozgrywane są w rumuńskim Bukareszcie. Wcześniej wicemistrzynią Europy została Oliwia Drzazga, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Myjak. Przed nami kolejne dni rywalizacji. 

Złoto Moniki Szymanek 

Pierwsze polskie złoto w Bukareszcie jest autorstwa Moniki Szymanek, która rywalizowała w kategorii do 55 kilogramów u-23. Polka na co dzień trenuje w zespole LKS Dobryszyce. W czwartek 27 lipca wywalczyła największy sukces w dotychczasowej karierze. W dwuboju uzyskała 184 kg (79 kg + 105 kg) i aż pięciokrotnie biła rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie pozwoliło jej to na wygranie rywalizacji. Losy tytułu mistrzowskiego ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie Monika Szymanek o kilogram wyprzedziła drugą w klasyfikacji Niemkę Annikę Pilz i o dwa kilogramy Turczynkę Burcu Alici. 

Wicemistrzostwo Europy Oliwii Drzyzgi 

Wicemistrzynią Europy do lat 20 została Oliwia Drzyzga. Po medal sięgnęła w środę 26 lipca. Wówczas znakomicie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 49 kilogramów. Młoda Polka na co dzień trenuje w zespole UMLKS Radomsko. W Bukareszcie otworzyła dorobek medalowy reprezentacji Polski. W konkurencji dwuboju 161 kg (72 + 89). Lepsza od niej była tylko Mariam Maisuradze z Gruzji, która wygrała zaledwie o kilogram. Na najniższym stopniu podium stanęła Medina Bilicier z Turcji. 

Małgorzata Myjak z brązowym medalem

Powody do radości ma również Małgorzata Myjak z zespołu LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Młoda Polka sięgnęła po brązowy medal w kategorii wagowej do 55 kilogramów i wiekowej u-20. W dwuboju uzyskała 176 kg (83 + 93). Po złoto w tej konkurencji sięgnęła Andreea Cotruta z Rumunii. Drugie miejsce zajęła Włoszka Celine Ludovica Delia. Obie miały większą przewagę nad młodą Polką. Krążek zdobyty przez Małgorzatę Myjak to trzeci medal biało-czerwonych na zawodach, które zakończą się dopiero 3 sierpnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...