Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz na podium zawodów PŚ w pięcioboju nowoczesnym

Strona głównaInneNatalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz na podium zawodów PŚ w pięcioboju nowoczesnym

Polski mikst Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, który rozegrano w tureckiej Ankarze. To jedyne polskie podium w tych zawodach. Przyszło dopiero ostatniego dnia zmagań. Zarówno Natalii Dominiak, jak i Danielowi Ławrynowiczowi w mikście poszło zdecydowanie lepiej, niż w ich indywidualnych startach. 

Dobry początek na parkurze

Tradycyjnie zmagania mikstów rozpoczęły się na parkurze. Tu Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz stanęli na wysokości zadanie i ich przejazdy były niemal idealne. Dzięki temu już od samego początku pozostawali w grze o czołowe lokaty. Polski mikst zaliczył tylko jedną zrzutkę i po parkurze zajmował drugie miejsce w klasyfikacji. Biało-czerwoni ustępowali jedynie Japończykom. Nieco słabiej, jednak wciąż bardzo dobrze, duet z Polski spisał się w szermierce. Polacy zaliczyli łącznie 21 wygranych pojedynków  i w tej konkurencji zajęli 4. miejsce. Przegrali z parami z Meksyku, Egiptu i Japonii. Niestety w szermierce nie zdobyliśmy dodatkowego punktu bonusowego, który mógł mieć kluczowe znaczenie w walce o pozycje medalowe. 

Siódme miejsce na pływalni 

Po zmaganiach na szermierczych matach przyszedł czas na pływanie. Tu para Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz zajęła siódme miejsce. Zdecydowanie najlepsi okazali się Japończycy, którzy do laser runu przystępowali z dużą przewagą. Polacy przed finałową konkurencją zajmowali czwarte miejsce ze stratą 8. sekund do podium. Ostatecznie Japończykom nie udało się utrzymać pozycji liderów i zmagania wygrali Węgrzy Michelle Gulyas i Balazs Szeps, którzy atakowali z dalszego miejsca. Drugie miejsce zajęli Japończycy w składzie Misaki Uchida i Taishu Sato. Polacy w biegu wyprzedzili Meksykanów i Egipcjan i ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. To sukces polskiego miksta na arenie międzynarodowej. Miejsca tuż za podium zajęli kolejno: Meksykanie, Turcy i Egipcjanie.  

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...