STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneNatalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Natalia Sadowska osiągnęła duży sukces i została mistrzynią Europy w warcabach stupolowych. Zawody rozgrywano w miejscowości Kortrijk w Belgii. Nasza dwukrotna mistrzyni świata ponownie okazała się najlepsza i zgodnie z przewidywaniami ekspertów sięgnęła po złoto. Do turnieju startowała jako liderka światowego rankingu. To pierwsze mistrzostwo Europy w jej karierze. Srebrny medal wywalczyła Marta Bańkowska, która w Belgii również spisywała się doskonale. 

Niezwykle wyrównana walka i zwycięstwo o włos

Format mistrzostw Europy przewidywał rozegranie 9 rund meczowych Oznaczało to, że na przestrzeni kilku dni najlepsze zawodniczki w Europie stoczyło po 9 pojedynków, a następnie zsumowano ich punkty. Aż trzy zawodniczki skończyły zmagania z 12 punktami na koncie. To Natalia Sadowska, Marta Bańkowska i Wiktorija Motriczko z Ukrainy. O ostatecznej kolejności zadecydowało zestawienie tie-breaków. W nich najlepiej spisywała się Natalia Sadowska, która po raz pierwszy w karierze została mistrzynią Europy. Drugie miejsce W Kortrijk zajęła kolejna z Polek Marta Bańkowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Ukrainka Wiktorija Motriczko. 

Niewiele brakowało, a na podium oglądalibyśmy same reprezentantki Polski. Wszystko dlatego, że na czwartym miejscu zawody ukończyła Katarzyna Stańczuk. Ostatnia z Polek Arleta Flisikowska została sklasyfikowana na jedenastej pozycji. Mistrzem Europy mężczyzn w warcabach stupolowych został Jan Gorenedijk z Holandii. Co ciekawe, pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy. 

Kolejne trofeum do kolekcji Natalii Sadowskiej 

Triumf w Belgii sprawił, że Natalia Sadowska uzupełniła swoją kolekcję medali o kolejny cenny krążek. Liderka światowego rankingu jest dwukrotną mistrzynią świata w warcabach stupolowych i od lat zaliczana jest do najlepszych zawodniczek w tej konkurencji sportowej. Teraz po raz pierwszy w historii została również mistrzynią Europy, czym udowodniła swoją klasę. Wielkie słowa uznania należą się także Marcie Bańkowskiej oraz pozostałym reprezentantkom Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...