Natalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Strona głównaInneNatalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Natalia Sadowska osiągnęła duży sukces i została mistrzynią Europy w warcabach stupolowych. Zawody rozgrywano w miejscowości Kortrijk w Belgii. Nasza dwukrotna mistrzyni świata ponownie okazała się najlepsza i zgodnie z przewidywaniami ekspertów sięgnęła po złoto. Do turnieju startowała jako liderka światowego rankingu. To pierwsze mistrzostwo Europy w jej karierze. Srebrny medal wywalczyła Marta Bańkowska, która w Belgii również spisywała się doskonale. 

Niezwykle wyrównana walka i zwycięstwo o włos

Format mistrzostw Europy przewidywał rozegranie 9 rund meczowych Oznaczało to, że na przestrzeni kilku dni najlepsze zawodniczki w Europie stoczyło po 9 pojedynków, a następnie zsumowano ich punkty. Aż trzy zawodniczki skończyły zmagania z 12 punktami na koncie. To Natalia Sadowska, Marta Bańkowska i Wiktorija Motriczko z Ukrainy. O ostatecznej kolejności zadecydowało zestawienie tie-breaków. W nich najlepiej spisywała się Natalia Sadowska, która po raz pierwszy w karierze została mistrzynią Europy. Drugie miejsce W Kortrijk zajęła kolejna z Polek Marta Bańkowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Ukrainka Wiktorija Motriczko. 

Niewiele brakowało, a na podium oglądalibyśmy same reprezentantki Polski. Wszystko dlatego, że na czwartym miejscu zawody ukończyła Katarzyna Stańczuk. Ostatnia z Polek Arleta Flisikowska została sklasyfikowana na jedenastej pozycji. Mistrzem Europy mężczyzn w warcabach stupolowych został Jan Gorenedijk z Holandii. Co ciekawe, pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy. 

Kolejne trofeum do kolekcji Natalii Sadowskiej 

Triumf w Belgii sprawił, że Natalia Sadowska uzupełniła swoją kolekcję medali o kolejny cenny krążek. Liderka światowego rankingu jest dwukrotną mistrzynią świata w warcabach stupolowych i od lat zaliczana jest do najlepszych zawodniczek w tej konkurencji sportowej. Teraz po raz pierwszy w historii została również mistrzynią Europy, czym udowodniła swoją klasę. Wielkie słowa uznania należą się także Marcie Bańkowskiej oraz pozostałym reprezentantkom Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...