Natalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Strona głównaInneNatalia Sadowska mistrzynią Europy w warcabach

Natalia Sadowska osiągnęła duży sukces i została mistrzynią Europy w warcabach stupolowych. Zawody rozgrywano w miejscowości Kortrijk w Belgii. Nasza dwukrotna mistrzyni świata ponownie okazała się najlepsza i zgodnie z przewidywaniami ekspertów sięgnęła po złoto. Do turnieju startowała jako liderka światowego rankingu. To pierwsze mistrzostwo Europy w jej karierze. Srebrny medal wywalczyła Marta Bańkowska, która w Belgii również spisywała się doskonale. 

Niezwykle wyrównana walka i zwycięstwo o włos

Format mistrzostw Europy przewidywał rozegranie 9 rund meczowych Oznaczało to, że na przestrzeni kilku dni najlepsze zawodniczki w Europie stoczyło po 9 pojedynków, a następnie zsumowano ich punkty. Aż trzy zawodniczki skończyły zmagania z 12 punktami na koncie. To Natalia Sadowska, Marta Bańkowska i Wiktorija Motriczko z Ukrainy. O ostatecznej kolejności zadecydowało zestawienie tie-breaków. W nich najlepiej spisywała się Natalia Sadowska, która po raz pierwszy w karierze została mistrzynią Europy. Drugie miejsce W Kortrijk zajęła kolejna z Polek Marta Bańkowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Ukrainka Wiktorija Motriczko. 

Niewiele brakowało, a na podium oglądalibyśmy same reprezentantki Polski. Wszystko dlatego, że na czwartym miejscu zawody ukończyła Katarzyna Stańczuk. Ostatnia z Polek Arleta Flisikowska została sklasyfikowana na jedenastej pozycji. Mistrzem Europy mężczyzn w warcabach stupolowych został Jan Gorenedijk z Holandii. Co ciekawe, pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy. 

Kolejne trofeum do kolekcji Natalii Sadowskiej 

Triumf w Belgii sprawił, że Natalia Sadowska uzupełniła swoją kolekcję medali o kolejny cenny krążek. Liderka światowego rankingu jest dwukrotną mistrzynią świata w warcabach stupolowych i od lat zaliczana jest do najlepszych zawodniczek w tej konkurencji sportowej. Teraz po raz pierwszy w historii została również mistrzynią Europy, czym udowodniła swoją klasę. Wielkie słowa uznania należą się także Marcie Bańkowskiej oraz pozostałym reprezentantkom Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...