Osiem medali polskich kajakarzy ostatniego dnia Mistrzostw Europy

Strona głównaInneOsiem medali polskich kajakarzy ostatniego dnia Mistrzostw Europy

Kapitalnie zakończyły się Mistrzostwa Europy 2022 w kajakarstwie dla reprezentantów Polski. Ostatniego dnia zmagań biało-czerwoni wywalczyli 8 medali. Złote medale wywalczyli: Aleksander Kitewski I Arsen Śliwiński, Anna Puławska (dwa złota) i czwórka kobiet, którą poza Anną Puławską uzupełniły Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Ponadto Polacy dołożyli jeszcze pięć krążków.

Trzy polskie złota ostatniego dnia zmagań

Reprezentanci Polski na zakończenie Mistrzostw Europy w kajakarstwie w Monachium zdobyli trzy złote medale. Mistrzami Europy zostali m.in. Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński w konkurencji C2 na 200 metrów. Polacy na mecie wyprzedzili Hiszpanów i Litwinów. Mistrzynią Europy w indywidualnej konkurencji K1 na 500 metrów została również Anna Puławska. Biało-czerwona z dużą przewagą wyprzedziła Węgierkę Eszter Rendessy i Dunkę Emma Jorgensen. Ostatnie złoto przypadło w udziale kobiecej czwórce na 500 metrów. Po raz kolejny na dużej imprezie najlepsze okazały się: Karolina Naja, Adrianna Kąkol, Anna Puławska i Dominika Putto

Cztery srebrne medale biało-czerwonych

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy Polacy zdobyli jeszcze cztery srebrne medale. Na drugim stopniu podium stawali: Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow (C2 na 500 metrów), Mateusz Surwiło (KL3 na 200 metrów), Justyna Iskrzycka (K1 na 1000 metrów) i Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk (K2 na 200 metrów). Dla niektórych z tych zawodników były to kolejne medale zdobyte na Mistrzostwach Europy 2022 w kajakarstwie.

Nieoczekiwany brąz Rosolskiego

Niespodziankę sprawił Rafał Rosolski. Polak w niedzielę startował w rywalizacji na 5000 metrów. Pierwotnie wyścig ten miał zostać rozegrany w sobotę, jednak przeszkodziło w tym załamanie pogody. W niedzielę Rafał Rosolski spisał się jednak bardzo dobrze i ostatecznie skończył zmagania na trzecim miejscu. Przegrał tylko z Fernando Pimentą z Portugalii i Walterem Bouzanem z Hiszpanii.

Łącznie Polacy zdobyli aż 15 medali w kajakarstwie (4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych).