Pewna wygrana Enei Siarkopol Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń

Strona głównaInnePewna wygrana Enei Siarkopol Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń

Tenisistki stołowe KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg bez większych problemów wygrały 3:0 przed własną publicznością z francuskim zespołem Etival Clairefontaine ASRTT. Podopieczne Zbigniewa Nęcka po raz trzeci w tej edycji wygrały 3:0, dzięki czemu zapewniły już sobie zwycięstwo w grupie C Ligi Mistrzyń. Dzięki temu zyskają lepsze rozstawienie w ćwierćfinale. Do końca zmagań grupowych pozostało im tylko jedno spotkanie.

Gładkie zwycięstwo bez większych emocji

Zawodniczki z Tarnobrzegu przystępowały do tego meczu po dwóch pewnych zwycięstwach 3:0 z hiszpańskim Linares. W starciu z francuskim Etival Clairefontaine ASRTT miało rozstrzygnąć się to, który z tych zespołów wygra rozgrywki grupy C. Ostatecznie domowy mecz toczył się pod pełną kontrolą zawodniczek KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg. Jako pierwsza przy stole pojawiła się niezawodna Xiaoxin Yang. Mierzyła się z Marie Migot, której oddała zaledwie 14 małych punktów. Skończyło się szybkim 3:0. Niewiele więcej czasu przy stole spędziła Han Ying. Także wygrała w trzech setach z Haną Matelovą, jednak rywalka zdobyła 17 małych punktów. Najbardziej wyrównane starcie czekało kibiców w hali na sam koniec. Wówczas Fu Yu mierzyła się z Camelią Iacob. Zwycięstwo w pierwszym secie ważyło się do samego końca, jednak ostatecznie reprezentantka Siarkopolu wygrała 11:9. Kolejne dwa sety były już łatwiejsze i ten mecz także zakończył się wynikiem 3:0

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Etival Clairefontaine ASRTT  3:0

Wygrana w grupie C

Do końca rozgrywek grupowych polski zespół zagra jeszcze wyjazdowe spotkanie Etival Clairefontaine ASRTT. Ze względu na lepszy bilans wygranych pojedynków z Linares, podopieczne Zbigniewa Nęcka już teraz są pewne wygrania grupy C i lepszego rozstawienia w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Ostatni mecz grupowy Siarkopolu zaplanowano na 27 listopada. Na zakończenie zmagań w grupie C 29 listopada zmierzą się ze sobą Etival Clairefontaine ASRTT i hiszpańskie Linares. Stawką tego pojedynku może być zajęcie drugiego miejsca w grupie. Francuzki będą zdecydowanymi faworytkami.