Strona głównaInnePewne zwycięstwo KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w pierwszym meczu finału Ligi Mistrzów

Tenisistki stołowe KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg pewnie pokonały 3:0 na wyjeździe francuskie Metz TT i zbliżyły się do triumfu w Lidze Mistrzyń. Mistrzynie Polki bronią tytułu sprzed roku i we Francji potwierdziły to, że są faworytkami finału. Podopieczne Zbigniewa Nęcka grały bardzo pewnie i bez większych problemów pokonały Metz TT. Rewanż odbędzie się 5 kwietnia w Tarnobrzegu i KTS Enea Siarkopol ma zwycięstwo w Lidze Mistrzyń na wyciągnięcie ręki.

Dominacja Siarkopolu we Francji

Od początku meczu we francuskim Metz tenisistki stołowe z Tarnobrzega spisywały się świetnie. Jako pierwsza przy stole pojawiła się reprezentantka Niemiec Ying Han. W starciu z Rumunką Adiną Diaconu nie straciła choćby seta i wygrała pewnie 3:0. Jako druga do stołu w barwach Siarkopolu podeszła reprezentująca Monako Yang Xiaoxin. Stoczyła bardzo emocjonujący bój z Mariią Tailakovą z Rosji. Rywalka prowadziła już 2:1, jednak zawodniczka Siarkopolu zdołała odwrócić losy meczu. Najpierw wygrała czwartego seta 13:11, a w decydującej partii było 6:5. Po tym zwycięstwie mistrzynie Polski prowadziły już 2:0

W ostatnim pojedynku oglądaliśmy reprezentantkę Portugalii Fu Yu, która mierzyła się z Pauline Chasselin z Francji. Zaczęło się dobrze, bo od wygranej 11:5. W drugim secie Francuzka postawiła twarde warunki, a zawodniczka KTS-u broniła aż pięciu piłek setowych. Ostatecznie to się udało i na przewagi Fu Yu wygrała 15:13. Ostatni set to już pewne zwycięstwo 11:4. Podopieczne Zbigniewa Nęcka zasłużenie wygrały 3:0 i zbliżyły się do wielkiego triumfu w Lidze Mistrzyń. Ten jest już o krok.

Metz TT – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

Szansa na trzecią wygraną w Lidze Mistrzyń

Dla polskiego zespołu to szansa na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem, a także na trzecią wygraną w Lidze Mistrzyń w historii. Pierwsza miała miejsce w sezonie 2018/19. Do tego drużyna prowadzona obecnie przez Zbigniewa Nęcka w sezonach 2015/16 i 2016/17 przegrywała w finale. Od lat należy do najlepszych zespołów na Starym Kontynencie, co potwierdziła w pierwszym meczu finałowym we Francji. Rewanż w Polsce zaplanowano na 5 kwietnia w Tarnobrzegu